Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale Vimbldona, nakon što je sa 3:1 (6:3, 3:6, 6:2, 6:2) pobedio Japanca Keija Nišikorija.

Đoković će se za finale boriti sa boljim iz duela Nadal-Del Potro. Biće to njegovo prvo polufinale još od 2015. godine, kada je i osvojio poslednju titulu u Londonu.

14:46 - PRVI SET

1:0 - Dobar početak meča za Đokovića, brzo je došao do 40:0, Nišikori je uzeo naredna dva poena, ali je Novak potom potvrdio prednost.

1:1 - Nišikori uzvraća i lako i brzo dolazi do prvog gema na svoj servis.

2:1 - Još jedan brz gem, bez izgubljenog poena Novak stiže do gema.

3:1 - BREJK! Prvi je Đoković oduzeo servis protivniku. Par fantastičnih poena, na kraju i mala pomoć sreće i iskorišćena brejk lopta.

3:2 - NOVI BREJK! Odmah je Nišikori uzvratio istom merom i oduzeo servis Đokoviću. Novak je napravio par grešaka, Japanac dobio gotovo izgubljen poen, da bi na kraju Srbin duplom servis greškom "pomogao" rivalu.

3:3 - Vratio je Nišikori izgubljeno i izjednačio rezultat u prvom setu.

4:3 - Nije ni Novak dozvolio novi brejk, uzeo je gem na svoj servis i ponovo vratio stvari na početak.

5:3 - BREJK! Loše se Nišikori namestio, nije imao dovoljno vremena da vrati lopticu kako treba, pa je "pogurao" Đokovića do još jednog brejka. Srbin servira za set.

6:3 Fantastični servisi Novaka, jedan od 193 kilometra na sat, dovoljan za vođstvo u setovima.

14:58 - DRUGI SET

0:1 - Dugo je trajao prvi gem drugog seta, posle pet izjednačenja, jedne spasene brejk lopte i ukupno 16 odigranih poena Nišikori je poveo.

1:1 - Posle maratonskog jedan lak i brz gem na Novakov servis.

1:2 - Veliku priliku je propustio Novak. Imao je tri "vezane" brejk lopte, ali je Nišikori krenuo na sve ili ništa, prvo imao smeč, pa as, pa veliku pomoć mreže od koje je loptica pala pravo u polje srpskog asa, dovoljno za novi gem. Posle toga Novak iznervirano baca reket o travu, a sudija Karlos Ramos mu daje opomenu. Došlo je i do kratke rasprave zbog toga.

1:3 - BREJK! Nišikori prvi pravi brejk u drugom setu.

1:4 - Japanac je potvrdio napravljeni brejk i uvećao vođstvo u drugom setu.

2:4 - Bez izgubljenog poena Novak dolazi do gema na svoj servis.

2:5 - Slabo je Nišikori servirao, Novak je imao priliku da uzvrati, ali je nije iskoristio. Japancu još jedan gem nedostaje za izjednačenje u setovima.

3:5 - Ne dozvoljava Novak kraj seta. Osvaja gem na svoj servis i smanjuje rezultat.

3:6 - Nišikori dolazi do izjednačenja u setovima.

15:36 - TREĆI SET

1:0 - Treći set Đoković počinje dobro i odmah osvaja gem na svoj servis.

1:1 - Nišikori sa jednim izgubljenim poenom dolazi do gema.

2:1 - Brz i siguran gem Novaka.

2:2 - Došao je Đoković do prilike za brejk, propustio je, a onda je Nišikori osvojio dva naredna poena i izjednačio.

3:2 - Uspeo je Đoković da spasi tri uzastopne brejk prilike i da osvoji peti gem trećeg seta.

4:2 - BREJK ĐOKOVIĆA! Stegnuta pesnica, urlik i napravljen brejk Đokovića za vođstvo.

5:2 - Novak je potvrdio brejk i došao na gem do seta.

6:2 - NOVAK POVEO POSLE BREJKA! Još jedan brejk Đokovića za vođstvo u setovima.

16:14 - ČETVRTI SET

0:1 - BREJK NIŠIKORIJA! Četvrti set počinje tako što Japanac oduzima servis srpskom igraču.

1:1 - VRAĆEN BREJK! Nije dugo Nišikori imao prednost. Đoković je odmah uzvratio i izjednačio.

2:1 - Perfektan gem, serija vinera i prednost za srpskog asa.

3:1 - NOVI BREJK NOVAKA! Đoković je još jednom oduzeo servis rivalu. Japanac je pokušao da se vrati u gem posle Novakove prednosti 40:15, ali mu nije uspelo.

4:1 - Srpski teniser je potvrdio brejk i sada ga dva gema dele od polufinala.

4:2 - Đoković je uspevao da vrati servis, ali bi Nišikori potom poentirao slanjem lopte u suprotni ugao terena. Uz nekoliko dobrih direktnih poena smanjio je zaostatak.

5:2 - Japanac je pošteno namučio Novaka, ali je najbolji srpski teniser ipak rešio gem u svoju korist.

6:2 - Nišikori je neiznuđenom greškom poklonio Đokoviću poen na startu gema, a na isti način ispustio je dve gem lopte. Novak je spasao treću, došao do prve meč lopte, a onda stavio tačku na meč sjajnim forhendom.