Moja: Rafa će morati da se prilagodi, ne tražim od njega ništa što ne može da izvede
24. 03. 2017. u 15:32
Rodžer je u Indijan Velsu bio inspirisan, nije mu dao šansu. Nadal će morati da bude agresivniji i da dominira tokom poena - priča Karlos
Foto: Dubreuil Corinne/ABACA/PIXSELL
Derbi turnira u Indijan Velsu između Rafaela Nadala i Rodžera Federera nije opravdao očekivanja. Švajcarac je mnogo lakše nego što se očekivalo slavio - 6:3, 6:2.
Trener levorukog španskog igrača Karlos Moja je analizirao pomenuti meč.
- Nije lako igrati protiv Rodžera kada je inspirisan, nije Rafi ništa dozvolio. Možda je doduše Nadal mogao da stoji bliže terenu kod riterna i da bude agresivniji na drugi servis protivnika, čak i po cenu većeg broja greaka. Ipak, Federerov nivo igre je bio neverovatan i zaslužio je trijumf - priča Moja.
Bivši španski igrač želi da vrati Rafaela na stari nivo igre i da on bude taj koji će imati dominaciju tokom poena.
- Rafa zna da vrhunski igrači imaju veliku prednost ako im protivnik stoji daleko od terena. Ne oseća se komforno kada se približi, ali će morati da se prilagodi na to. Što više trenira to će biti lakše u mečevima, mora da bude bliži i da menja ritam. Tenis napreduje iz dana u dan i igrači moraju takođe. Nadal je ranije imao takav stil igre i ne tražim od njega ništa što ne može da uradi. Treninge pravimo na osnovu onoga što vidimo na mečevima. Nisu u pitanju nikakve drastične promene, već samo neki detalji - zaključio je Moja.
Nadal je trenutno na Floridi gde će večeras igrati meč drugog kola turnira u Majamiju protiv Dudija Sele. Inače, turnir u Ki-Biskejnu je jedini koji Španac još nije osvojio, a četiri puta je bio u finalu.