Sudija kojeg je Kanađanin pogodio lopticom u glavu: Izgledao sam kao Roki
07. 02. 2017. u 10:11
Video sam da je Šapovalov bio ljut, ali nisam mislio da će me pogoditi. Bio sam u bolnici dva sata i srećan sam što se nije lošije završilo - kaže Gabas
Arno Gabas Foto: Tanjug
Bes zbog izgubljenog poena i velika neopreznost Denisa Šapovalova srećom nije završena sa ozbiljnim posledicama. Mladi kanadski teniser (17) je u odlučujućem petom duelu svoje selekcije sa timom Velike Britanije posle izgubljenog gema udario lopticu veoma snažno i pogodio sudiju Arnoa Gabasa u oko.
Automatski je diskvalifikovan, a samo pukom srećom nije bilo težih posledica za sudiju u stolici.
- Izašao sam sa terena kao Roki Balboa, srećom nije bilo gore. Igrači mogu malo da polude u današnje vreme, video sam da je bio ljut i da mi se nešto približava, ali nisam mislio da će me pogoditi - priča Gabas.
Francuski sudija je odmah poslat u bolnicu gde je posle dužih pregleda pušten.
- Bio sam u bolnici dva sata, posle čega sam gledao Superbol da bih se smirio. Pogledao sam snimak i bio sam šokiran. Mi moramo da izbegnemo da nas loptice pogode u nekim situacijama, ali u ovoj nisam imao šanse. Odmah posle meča mi je Denis prišao, video sam da se kaje, izvinio mi se. Kažem, srećan sam što se nije završilo gore, ali ću ići kod specijaliste kada se vratim u Francusku - poručio je Gabas.
Kanađanin se još juče izvinio svima i obećao da se takve stvari neće ponoviti.
- Ovo je bilo neprihvatljivo, sramota me je. Osećam se užasno, jer sam izneverio svoj tim i svoju zemlju. Ovako nešto nikada više neću uraditi, izvinjavam se svima - rekao je Šapovalov.
On je kažnjen sa 7.000 dolara, dok je ITF saopštio da ga neće dodatno kažnjavati, jer nije imao nikakvu nameru da gađa sudiju.
Kakva preciznost
07.02.2017. 14:29
Da je gađao sudiju ne bi ga bolje pogodio.
Komentari (1)