Ana startuje u Indijan Velsu: Prvo na Svitolinu

N. Ma.

08. 03. 2014. u 11:53

Nekadašnja kraljica belog sporta u subotu u drugoj rundi VTA takmičenja sastaje se sa 43. na svetu. Novakov prvi meč u kalifornijskoj pustinji trebalo bi da bude u nedelju

U JURIŠU na dve odbrane titula ove sezone, u Melburnu i Dubaiju, Novak Đoković je ostao kratkih rukava, zato će u Indijan Velsu pokušati da nadoknadi propušteno.

Naš najbolji teniser u nedelju bi trebalo da izađe na teren u kalifornijskoj pustinji, u drugom kolu mastersa, gde ga čeka Rumuna Viktora Haneskua .

Biće mu to prilika da uzme treći pehar u ovom gradu, posle 2008. i 2011, gde ima skor od 30:6. Takođe, biće motivisan u ovom prvom susretu jer bi trijumfom došao do jubilarne 550. pobede na ATP turu. Osim singla, igraće i dubl, zajedno sa Filipom Krajinovićem.

Tek, pre Đokovićevih bravura, publika će moći da uživa u igri Ane Ivanović. Nekadašnja kraljica belog sporta u subotu u drugoj rundi VTA takmičenja sastaje se sa 43. na svetu Ukrajinkom Elinom Svitolinom. To će biti njihov treći međusobni susret, a Ana u ukupnom rezultatu vodi sa 2:0.

Oba njihova prethodna susreta bila su na tvrdoj podlozi na otvorenom: Ana je trijumfovala sa 6:3, 6:2 u prvom kolu Ju-Es Opena 2012. godine, i pobedila je sa 6:3, 6:0 u drugom kolu prošlogodišnjeg turnira u Tokiju. Svitolina se u drugo kolo plasirala pobedom od 6:4, 7:5 nad Portorikankom Monikom Puig.

Indijan Vels je tradicionalno bio dobar turnir za Ivanovićevu. Osvojila ga je 2008, 2009. je bila finalista, a 2011. je igrala u polufinalu.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (1)