JEDNA kraljevski odigrana četvrtina nije bila dovoljna za rušenje kralja u skoro popunjenoj „Areni“. Crvena zvezda je raspalila nadu svojim navijačima da mogu da svedoče trećem porazu Reala u Beogradu, ali su je Madriđani trojkama Fernandeza i Ljulja ugasili u poslednjoj deonici – 60:75.

Glavni delovi strategije sprovedeni su u prvom poluvremenu. Ne može se ništa prigovoriti odbrani koja primi 33 poena od napada plaćenog za mnogo više od toga. Izbegnuta i je i zamka brze košarke, na koju je upozoravao trener Gavrilović.

U ritmu utakmice koji više odgovara našem šampionu, Zvezdi su nedostajali poeni. Po dva u uvodnih pet minuta obe četvrtine nisu po standardima ozbiljnih evroligaških timova. Van sastava su ostali povređeni Čović i Davidovac, odnosno drugi i pomoćni plejmejker, pa je Lorencu Braunu u kreaciji pomagao samo Beron. Zapravo, bilo je obratno, što i jeste uzrok većine problema ove sezone.

Debitovao je Nenadić, ali ni trenutak ni rival nisu bili najbolji. Ipak, Zvezda nije gubila korak za protivnikom koji prati argentinsko-španske plesne korake Kampaca i Ljulja. Ostanak u rezultatskoj blizini držao je tenziju u dvorani, ali i u glavama Realovih zvezda koji ne sijaju u dosadašnjem toku Evrolige.

U nastavku, strategija se iz odbrambene transformisala u napadačku, bez straha od trkanja sa „kraljevima“. Posebno kod Berona, koji je u prethodnom meču protiv Himkija probio šutersku barijeru. U ranoj fazi treće četvrtine sam je skinuo mentalnu ofanzivnu blokadu sa svog tima, time i tremu kod nekih saigrača pomalo impresioniranih slavnim Realom. Simanić, Dobrić, Faje i Braun „potrčali“ su za Bilijem u velikom preokretu za plus tri na ulasku u završnu deonicu.

Međutim, poslednja četvrtina bila je bliznakinja prve i druge. Samo dva poena crveno-belih za pet minuta, i to sa linije slobodnih bacanja. Trener Reala Laso istovremeno je uspeo da otkoči napad svog tima protiv već pomalo umorne odbrane Gavrilovićeve ekipe. Trojke Ljulja i Fernandeza, sigurno najneomiljenijeg „kralja“ među Zvezdinim i Partizanovim navijačima, „kupile“ su velikanu pobedu i mir za nastavak evroligaške sezone.

Poraz od Reala ne bi trebalo da unese nemir u Zvezdin tim, koji je i u ovoj utakmici pokazao da ide ka stabilnijem periodu.

C. ZVEZDA 60

REAL MADRID 75

DVORANA „Štark arena“. Gledalaca: 16.450. Sudije: Paterniko, Mogulkoč, Vilijus.

C. ZVEZDA: Kuzmić 4, L. Braun 14 (6 sk, 5 as), Perperoglu, Nenadić 1, Lazić, Faje 7, Beron 17 (3-2 za dva, 8-3 za tri), Dobrić 5, Gist 6, Dženkins, Simanić 6, Odžo.

REAL: Kozer 8, Rendolf 2, Fernandez 12, Kampaco 6, Laprovitola 5, Dek 2, Garuba 4, Kerol 4, Tavares 11, Ljulj 16, Miki 5, Tejlor.

9:12, 18:21, 25:16, 8:26