Trinkijeri slikovito o novom pojačanju Belu: Autobus ide i ako želiš moraš da trčiš da bi ga uhvatio

Beta

04. 11. 2019. u 19:28

Moramo imati eneregičnu, fizičku, mudru odbranu. Moramo malo da podignemo ritam, iako nije lako trčati više jer smo umorni posle puno putovanja - kaže trener Partizana

Тринкијери сликовито о новом појачању Белу: Аутобус иде и ако желиш мораш да трчиш да би га ухватио

Andrea Trinkijeri Foto: N. Paraušić

Trener košarkaša Partizana Andrea Trinkijeri rekao je danas da njegovu ekipu protiv Venecije očekuje teška utakmica i dodao da će crno-beli u predstojećem meču morati malo da podignu ritam.

- Venecija ima dugačak roster, šuterski su tim, zajedno su već pet godina, osvojili su dve titule u Italiji. Znamo koliko mogu biti dobri, čeka nas teška utakmica. Toliko su zajedno da imaju, mislim, 120 akcija i moramo na principe igrati odbranu protiv njih. Moramo imati eneregičnu, fizičku, mudru odbranu. Moramo malo da podignemo ritam, iako nije lako trčati više jer smo umorni posle puno putovanja i malo treninga - rekao je Trinkijeri novinarima u Beogradskoj areni.

Košarkaši Partizana dočekuju sutra ekipu Venecije u utakmici šestog kola Grupe B Evrokupa.

Posle prvih pet kola, Partizan je prvi na tabeli Grupe B sa maksimalnim učinkom, dok je Venecija druga sa skorom 3/2.

Trinkijeri pred prošlu utakmicu u Evrokupu nije želeo da govori o plasmanu dalje, pa su ga novinari ponovo pitali da li želi sada da govori o tome kada njegov tim ima 5:0.

- Ništa se nije promenilo i neće se promeniti - rekao je Trinkijeri.

Na konstataciju novinara da će Partizan i matematički obezbedili prolaz dalje ako sutra pobedi Veneciju, Trinkijeri je prvo kazao: "Nemam pojma".

Kada su mu novinari potvrdili da je tako, on je rekao: "Da? Nisam znao. I bez toga moramo da pokušamo da dobijemo utakmicu ili da pokušamo da odigramo dobru utakmicu da imamo šansu da dobijemo".

Najnovije pojačanje Partizana Džejms Bel stigao je u Beograd i bio je na današnjem treningu, a Trinkijeri je kazao da će igrati kada bude spreman.

- Ekipa kad se takmiči je kao autobus. Autobus ide i ako želiš moraš trčati da uhvatiš autobus. Ja ne znam kada će to biti - rekao je trener Partizana i dodao da pored Bela za meč protiv Venecije neće biti spreman i Kori Volden.

Utakmica će se igrati sutra od 20.00 u Beogradskoj areni.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije