BRAJANT O SRPSKIM ASOVIMA: Obožavam Jokića, Bogdanović je neustrašiv
13. 09. 2019. u 15:45
Nikola je jedan od mojih omiljenih igrača. Uvek donosi prave odluke. Bogdan je dugo jedan od najboljih mladih košarkaša - priča Kobi
Brajant i Đinobili Foto: FIBA
DVA produžetka u polufinalnom spektaklu sa Španijom i Australijom u glavnim ulogama, odložili su početak konferencije za medije legendarnog Kobija Brajanta, ambasadora Svetskog prvenstva u Kini. Peking je “brendiran” plakatima sa likom petostrukog NBA šampiona sa Lejkersima, koji je odgovorio i na novinarsko pitanje o zvezdama srpske reprezentacije Nikoli Jokiću i Bogdanu Bogdanoviću.
-Jokić je jedan od mojih omiljenih igrača. Obožavam kako rešava situacije, kako posmatra igru, time koliko ima talenta i samopouzdanja. Jednostavno, uvek donosi prave odluke na terenu. Bogdan je dugo jedan od najboljih mladih igrača, veoma je agresivan na oba kraja terena, neustrašiv. Veliki sam fan njihove igre.
“Crna mamba” je košarkaški rođena u Italiji.
-Kao neko ko je prve košarkaške korake načinio u Italiji, u vreme kada košarka nije bila globalna, važno je da radimo sve kako bismo je unapredili – kaže o funkciji ambasadora Mundobasketa.
O najlošijem plasmanu Amerike u istoriji svetskih prvenstava:
-Nije više reč o tome da svet juri SAD, već ih je odavno sustigao. Sjajna košarka igra se u Srbiji, Španiji, Argentini. Biće to veliki izazov za bilo koji sledeći američki tim.
PROČITAJTE JOŠ:AMERIČKI NOVINAR TEŠKO PODNEO PORAZ OD SRBIJE: Imaju li oni hranu i internet tamo? (FOTO)
Ovom prinudnom nisu pomogli ni sjajni treneri kakvi su Greg Popović i Stiv Ker.
-Često slušam priče o tome da nismo poslali najbolji tim. Ali, moramo da imamo na umu da je i onaj tim iz Pekinga morao mnogo da se pouči da bi pobedio Španiju. Ako želimo da pošaljemo najbolji tim, moramo da prevaziđemo neke stvari iz prošlosti. Vremena Olimpijskih igara u Barseloni 1992. i “drim tima” su prošla.
DECA VOLE KOŠARKU ZBOG JANISA
MVP NBA lige Janis Adetokumbo nije dobro prošao sa Grčkom na Mundobasketu u Kini.
-Prava zaostavština svakog igrača je da natera decu da zavole košarku, a Janis to radi. Grčka je zemlja iz koje su potekli igrači kao što su Spanulis i Dijamantidis, ima veliku košarkašku tradiciju, mislim da je spremna da nastavi takvu priču i u budućnosti.
SRBI PRODAJU KARTE
OKO “Kadilak arene” u Pekingu videli smo veliki broj srpskih navijača, koji pokušavaju da prodaju ulaznice za polufinalnu utakmicu Svetskog prvenstva. Kupili su ih znatno ranije, pretpostavljajući da će se Srbija plasirati među četiri najbolje selekcije na šampionatu.