Košarkaši Crvene zvezde na korak su od odbrane titule u Superligi Srbije. Crveno-beli su još jednom odbranili domaći teren u finalnoj seriji i savladali Partizan rezultatom 96:90.

U ponedeljak je na programu četvrti duel, kada će crno-beli imati šansu da produže finale.

19:03 - PRVA ČETVRTINA

Počeo je treći susret finala plej-ofa Superlige Srbije. Do lopte su u skoku došli crno-beli, a Zvezda je agresivno ušla u meč brzim faulom Lazića. Partizan je propustio šansu da povede, a Davidovac je to kaznio na drugoj strani.

Trojkom Fajea Zvezda je povela 5:0, dok su gosti ušli u seriju promašaja - 0/4 za tri poena za samo minut i po igre. Prve poene Partizanu doneo je Marinković, a Odžo je zakucao za 7:2.

Uspeo je Nikola Janković na kratko da smanji zaostatak svog tima, ali je Davidovac odgovorio trojkom. Ipak, uspeo je to da vrati Marinković - 10:7. Usledila je serija promašaja na oba koša. Loš niz prekinuli su crno-beli. Marinković je pogodio za dva i nastavio sa odličnim izdanjemna startu meča. Zvezda je brzo ispunila bonus, pa su Nikola Janković i Renfro iskoristili i svoje šanse sa penala 10:13.

Seriju gostujuće ekipe prekinuo je Simanić otvorenim šutem za tri, a Dobrić se pobrinuo za novu prednost Zvezde - 15:13. Renfro je poravnao rezultat, ali je Ristić pogodio sa poludistance i vratio crveno-belima plus dva - 17:15.

Stefan Janković je pogodio trojku iz driblinga protiv bivšeg tima, ali je vratio Lazić. Konačan rezultat na kraju prve četvrtine postavio je Ristić iz odbojke - 22:18.

19:24 - DRUGA ČETVRTINA

Nastavili su "večiti" da se oslanjaju na šut sa distance i u drugoj četvrtini, ali nedovoljno precizno. Koš ih je "hteo" samo za dva i sa linije penala, pa je rezultat 24:23 posle dva i po minuta igre u ovoj deonici.

Faje je konačno pogodio za tri, a Odžo poentirao pod faulom. Pre dodatnog slobodnog bacanja Zvezdinog centra Andrea Trinkijeri je zatražio prvi tajm-aut na ovom meču. Odžo nije uspeo da pogodi sa linije penala, pa rezultat ostaje 29:23.

Partizan je pokušao do trojke preko Nikolića, ali je on dva puta uzastopno bio precizan. Do poena je iz ofanzivnog skoka došao Veličković, a Beron je bio odličan na polaganju - 31:25. Jaramaz je trojkom prepolovio zaostatak svog tima, ali je Čović fauliran i ubacio je oba penala - 33:28. Svoja bacanja je pogodio i Jaramaz, koga je faulirao Beron - 33:30.

Beron je vratio Zvezdi plus šest, ali su sudije ipak gledale snimak njegovog šuta sa distance. Na kraju, ostali su pri prvobitnoj odluci, a Beron je nastavio da pogađa koš Partizana - 38:31. Ponovo su arbitri gledali snimak njegovog pogotka, ovoga puta bilo je to za dva.

Marinković je na drugoj strani prošao polaganje pod faulom, a Milan Tomić je pre dodatnog bacanja zatražio tajm-aut. Ipak, nije to poremetilo raspoloženog Marinkovića. Borba "večitih" se potom preselila na liniju penala, sve do dve vezane trojke - najpre Fajea, odmah za njim i Marinkovića - 44:41. Njih dvojica su bez promašaja u dosadašnjem toku meča.

Beron je pogodio oba bacanja posle faula, ali Renfro vraća za dva. Tomić je zatražio tajm-aut na oko pola minuta do isteka prvog poluvremena - 46:43. Beron je nastavio odličnu rolu, postigao svoj 12. poen, a Renfro je bio precizan za konačan rezultat na poluvremeu - 48:45.

20:13 - TREĆA ČETVRTINA

Tri napada - tri promašaja. Ovako je počelo drugo poluvreme. Jaramaz je promašio sa distance, Beron nagazio aut-liniju... Prve poene u trećoj četvrtini zabeležio je Beron. Pejdž je želeo da uzvrati šutem za tri, ali je fauliran. Pogodio je dva od tri slobodna bacanja, ali je Veličković upisao novu trojku za goste - 50:50.

Beron nastavlja sa odličnom partijom, još jednom je bio precizan za dva, dok je Čović, fauliran od strane Jankovića, bio nepogrešiv sa linije penala - 54:50. Rivers je upisao prve poene večeras, pogodio je sa poludistance, ali je na identičan način uzvratio Nikola Janković. Trojkom Čovića Zvezda je došla do plus šest - 60:54. Trinkijeri je odmah odreagovao tajm-autom.

Prijao je predah košarkašima Partizana. Pejdž je vratio trojku, ali je i Rivers bio precizan sa distance - 63:57. Prekinut je meč na kratko. Arbitri su tražili od organizatora da određene navijače iz prvog reda odalje od terena zbog mogućih incidenata. Marinković se posle faula našao na liniji za slobodna bacanja, ali je zabeležio polovičan učinak. Kombinacija Renfro - Pejdž iz kontranapada urodila je plodom posle ukradene lopte, ali je Zvezda odgovorila trojkom Lazića - 66:60.

Nikola Janković je faulom poslao Riversa na liniju penala, a on je prvi put na meču doneo Zvezdi plus osam - 68:60. Do dvocifrenog učinka na večerašnjem derbiju stigao je i Jaramaz, koji je vezao četiri poena na svom kontu - 68:64. Tomić je zatražio tajm-aut. Objasnio je igračima akciju za poslednji napad u trećoj četvrtini, ali je Simanić izgubio pojam o vremenu i ono je isteklo. Pred ulazak u poslednju deonicu rezultat je 68:64.

20:38 - ČETVRTA ČETVRTINA

Ušli smo u poslednji kvartal večerašnjeg duela. Fauliran je Odžo, koji potom pogađa oba slobodna bacanja, ali na suprotnoj strani terena faulira Marinkovića. On beleži polovičan učinak, ali Odžo onda faulira Gagića, koji takođe pogađa samo jedan penal.

Na isteku napada Davidovac pogađa fantastičnu trojku, a onda je pod svojim košem iznudio nesportski faul Gagića, koji odlazi na klupu zbog pete lične greške. Davidovac je pogodio jedno bacanje, ali je Partizan nastavio da šalje protivničke igrače na liniju penala. Zagorac je faulirao Odža, a Zvezda je prvi put na meču došla do dvocifrene prednosti - 76:66.

Pejdž je još jednom precizan sa distance, ali Beron vraća trojku. Napravili su crno-beli mini seriju preko Pejdža i Marinkovića, pa je Tomić bio primoran da zatraži tajm-aut 79:73. Izgubljene lopte skupo su koštale domaći tim, pa se Partizan preko Nikole Jankovića približio na samo tri poena zaostatka, serijom 7:0.

Pun je samopouzdanja Davidovac koji pogađa svoju treću trojku večeras, ali je Renfro uzvratio pogodivši pod faulom, uz ubačeno dodatno bacanje. Ipak, nova trojka Davidovca donela je Zvezdi plus šest - 85:79.

Novu seriju prave crno-beli i približavaju se na 85:83, ali je greška Nikole Jankovića sve upropastila. Faulirao je Berona pri šutu za tri, iako je domaći tim imao samo sekund do isteka napada. Arbitri su ponovo zatražili da se određeni navijači udalje.

Vrlo smireno pogodio je Beron sva tri slobodna bacanja, a Nikola Janković bi mogao biti tragičar večerašnjeg derbija. Fauliran je u prodoru ka košu, ali je promašio oba penala. Ipak, ni Faje nije pogodio svoja na suprotnoj strani terena, dok Renfro vraća nadu crno-belima.

Rivers pogađa 15. trojku za Zvezdu večeras, a Jaramaz smanjuje nakon što je fauliran pri šutu sa distance - 92:88. Nastavila se borba sa linije penala. Crveno-beli su konstantno čuvali prednost i na kraju slavili 96:90. Šampion ABA lige je tako poveo 2:1 u finalnoj seriji.