BRILjANTNU sezonu Vasilija Micića ne mogu da uspore ni poslednji dani duge takmičarske godine, u kojoj je vodio Efes do finala Evrolige. U drugoj utakmici finala plej-ofa Turske protiv Fenerbahčea, srpski plejmejker je košgeterskim rekordom u nacionalnom šampionatu izvukao svoju ekipu iz ponora za izjednačenje u seriji sa velikim istanbulskim rivalom (1:1).

U pobedi ostvarenoj posle produžetka u "Sinan Erden domu" (101:93), Micić je za 42 minuta na terenu postigao 30 poena (10-8 za dva, 7-3 za tri), uz šest asistencija i četiri skoka. Pratili su ga Šejn Larkin sa 19 i Brajant Danston sa 15.

PREMINUO SLUKASOV OTAC NEPOSREDNO po završetku druge finalne utakmice turskog šampionata, plejmejker Fenerbahčea Kostas Slukas primio je tragičnu vest da je njegov otac Janis preminuo u 69. godini. Grčki as juče je prisustvovao sahrani u Solunu, za sada nije poznato da li će ostati sa porodicom ili će se vratiti u Istanbul na treću utakmicu finalne serije protiv Anadolu Efesa.

Fener je bio na dobrom putu da posle dve utakmice na protivničkom terenu povede 2:0, u jednom trenutku imao je 16 poena prednosti, ali je finalista Evrolige u drugom poluvremenu na krilima maestralnog Micića kreirao preokret. Meč je mogao da bude odlučen u regularnom delu da se lopta posle Micićevog šuta za tri poena nije izmigoljila iz obruča. Šansu je imao i krilni centar Fenera Nikolo Meli, ali njegova "dvojka" nije pogodila metu. U produžetku nije bilo dramatike. Trojka Micića, slobodna bacanja Šejna Larkina... i dva minuta pre kraja domaćin je vodio 95:88.

Meli je bio najefikasniji u timu našeg trenera Željka Obradovića sa 22 poena (5 sk., 4 as.), tik iza njega ostao je Marko Gudurić sa 18 (5-5 za dva, 3-1 za tri), a dvocifren učinak ostvario je i Nikola Kalinić sa 13 (5-2 za dva, 6-2 za tri).

- Fenerbahče je bio bolji u prvom poluvremenu, nismo imali rešenje za Gudurića, Melija i Duverioglua - kaže trener Efesa Ergin Ataman. - U drugom smo igrali bolju odbranu, Micić i Larkin su u napadu pronašli svoje uobičajene brojke. Pokazali smo da imamo čvrst timski karakter, vratili smo se iz zaostatka od 16 poena i stigli do izjednačenja u seriji.

Naredne dve utakmice u seriji na četiri pobede biće odigrane u "Ulker sports areni" pred navijačima Fenerbahčea, prva je na programu danas od 20.00 (TV Sport klub)...