Revanš za Beograd. U srpskoj prestonici prošle sezone je Real Madrid savladao ekipu CSKA u polufinalu. Godinu dana kasnije, u Vitoriji, je usledila osveta.

Armejci” su u drugom polufinalu uspeli da dođu do pobede posle velikog preokreta - 95:90 (18:22, 25:23, 22:28, 30:17).

Za trofej će igrati protiv Efesa koji je nešto ranije savladao Fenerbhače (92:73). Finale je na programu u nedelju od 20.30, dok će meč za treće mesto Fener i Real igrati od 17.30.

Što se drugog polufinalnog okršaja tiče, na poluvremenu su Madriđani imali minimalnu prednost (43:45). Međutim, na startu druge četvrtine su za tri minuta napravili seriju 12:2 i od 48:51 stigli do dvocifrene prednosti - 50:63.

Očekivano, Itudisovi puleni nisu imali nameru da se predaju. Postepeno su smanjivali zaostatak, da bi na krilima De Koloa i Klajburna došli do izjednačenja na tri minuta pre kraja (80:80).

Bila je to najava neizvesne završnice. Rodrigez je na 17 sekundi pogodio oba penala (91:87), Ljulj je uzvratio ekspresnom trojkom (91:90), brz faul Fernandeza je kaznio Higins sa oba pogođena penala, da bi Ljulj potom promašio za tri, a Higinsu ruka na liniji penala nije zadrhtala.