TRIBINE ZA 8.000 NAVIJAČA: Raspisan tender za rekonstrukciju dvorane “Aleksandar Nikolić”
03. 04. 2019. u 18:08
Hala će dobiti potpuno novi parket, centralni semafor i koševe, kao i nove teleskopske tribine - rekao je Goran Vesić
Goran Vesić Foto: I.Marinković
SPORTISTI će od oktobra utakmice igrati na novom parketu u dvorani "Aleksandar Nikolić", od kada će moći da ih bodri više od 8.000 posetilaca. Kapacitet tribina za navijače biće povećan, a rekonstrukcija hale, poznatije kao "Pionir", trebalo bi da počne po završetku tekuće košarkaške sezone.
Kako je obelodanio zamenik gradonačelnika Beograda Goran Vesić, očekuje da glancanje "Pionira" počne u junu, a plan je da se završi 1. oktobra.
- Hala će dobiti potpuno novi parket, centralni semafor i koševe, kao i nove teleskopske tribine - rekao je Vesić. - Zamenom postojećih stolica kapacitet sedećih mesta biće povećan na više od 8.000, čime će biti ispunjeni zahtevi međunarodnih federacija. U ovom trenutku hala može da primi 5.600 posetilaca, a sa teleskopskim tribanama ukupno 6.300.
Osim toga, biće izvedeni radovi na sistemima za ventilaciju kako bi se poboljšali uslovi, a biće menjan izgled unutrašnjosti hale, ali u postojećim gabaritima.
- Dvorana "Pionir" je simbol beogradskog sporta i hram košarke. Rekonstrukcija hale odavno je bila neophodna, ali se nijedna vlast pre nas nije setila da je uredi - objasnio je Goran Vesić.
nijedna vlast pre nas nije setila
04.04.2019. 02:57
A ti nisi bio "nas" u tamo nekoj pre vlasti?
Komentari (1)