Partizan i Crvena zvezda sastaće se u polufinalu plej-ofa ABA lige.

Crno-beli su u poslednjem kolu ligaškog dela sezone poraženi u Železniku od FMP 73:72 i na taj način ostali bez šanse da se domognu treće pozicije pred početak plej-ofa.

17:01 - PRVA ČETVRTINA

Crno-beli i u Železniku igraju bez Vanje Marinkovića, ali se u ekipu, posle višenedeljne pauze, vratio Aleksej Nikolić.

Meč je počeo poenima Markusa Pejdža. Pored njega, u startnoj petorci Partizana su Renfro, Si, Pecarski i Gagić. FMP je počeo utakmicu sa Uskokovićem, Jeremićem, Đorđevićem, Bursaćem i Radovanovićem. Bursać postiže prve poene za FMP, Gagić poenima uz faul (promašio dodatno bacanje) održava crno-bele u vođstvu. Posle dva ubačena bacanja Radovanovića rezultat je poravnat - 4:4, 3. minut. Si pogađa prvu trojku na meču.

Serijom 7:0 (Uskoković i Šešlija po dva, Bursać tri poena) domaći dolaze do prve prednosti na meču na polovini prve deonice - 11:7. Nikolić poenima iz prodora prekida seriju FMP. Uskoković, pa Pejdž pogađaju s poludistance, FMP vodi 13:11 u 7. minutu. Bursać pogađa dva bacanja, na drugoj strani Nikola Janković ima polovičan učinak sa istog odstojanja - 15:12, 8. minut.

Na poene iz reketa Nikole Jankovića ubačenom trojkom odgovara Rit i održava domaće na plus četiri, Jaramaz pogađa jedno od dva slobodna bacanja. Lendejl je relativno lako izašao na kraj s Ritom u reketu FMP i lako poentira. Na kraju prve deonice FMP ima minimalnu prednost - 18:17.

17:21 - DRUGA ČETVRTINA

Poenima Nikolića Partizan je na trenutak vratio prednost, ali je ubrzo na drugoj strani lako do poena došao Rit. Polovičan učinak s linije penala ima i Džok Lendejl 20:20, 12. minut. Jeremić je s dve uzastopne trojke pokušao da odlepi "pantere" na osetniji plus, ali je Lendejl s pet uzastopnih poena odbio nalet domaćeg tima - 27:25, 14. minut. Potencijalni problem za FMP mogla bi da predstavlja treća lična greška Stefana Đorđevića, Lendejl pogađa i dva bacanja za novo izjednačenje.

Uskoković poenima iz prodora zadržava prednost "pantera, Renfro ubacuje trojku, a Stefan Đorđević na drugoj strani popravlja svoj promašaj i vraća domaćem timu minimalni plus - 31:30 na polovini druge četvrtine. Dve sjajne kontre Partizana i atraktivna zakucavanja Gagića (uz faul, pogodio i dodatno bacanje) i Sija donose gostima plus četiri - 35:31, 16. minut.

Posle tajm-auta Jovanovića Đorđević pogađa iz poluhoroga, a Bursać u kontranapadu poravnava rezultat - 35:35, 17. minut. Brza serija FMP 6:0, Paunović poenima s poludistance vraća vođstvo "panterima" - 37:35. Renfro zbog prigovora dobija tehničku grešku, posle čega su u sukob ušli Bursać i Gagić. Centar crno-belih je bio toliko besan da su čak petorica saigrača jedva uspela da ga spreče da dođe do protivničkog igrača. Obojica su isključeni, a posle višeminutne pauze meč je nastavljen promašenim slobodnim bacanjem Uskokovića i dva ubačena penala Jeremića zbog nesportskog faula Gagića. FMP vodi 41:37 u 18. minutu, a izgubljenu loptu "pantera" poenima u reketu kažnjava Pecarski.

Jeremić pogađa svoju treću trojku za 44:39, a potom i jedno od dva bacanja za plus šest - 45:39. Nikolić i Pecarski nisu uspeli da ubace otvorene šuteve van linije 6.75. FMP na poluvremenu vodi 45:39.

18:04 - TREĆA ČETVRTINA

Rit trojkom otvara treću deonicu i donosi "panterima" dosad najvećih, plus devet - 48:39. Zagorac vraća trojku, ali Rit ponovo pogađa koš Partizana, ovoga puta za dva. Dva promašena napada domaćih da stignu do dvocifrenog plusa, poenima iz slobodnih bacanja (1/2) delimično kažnjava Zagorac 50:43, 24. minut.

Renfro je pokrenuo Partizan. Najpre je s dve asistencije omogućio lake poene Lendejlu, a potom pogađa i trojku, kojom vraća Partizan na minus dva - 52:50, 26. minut. Seriju gostiju 7:0 minutom odmora pokušaće da prekine Jovanović. Radovanović ubacuje dva slobodna bacanja. Renfro pa Pejdž promašuju otvorene trojke, što ubačenim šutem van linije 6.75 kažnjava Uskoković 57:50, 27. minut.

Plejmejkeri Partizana se iskupljuju s dve ukradene lopte. Prvu je poenima materijalizovao Pejdž, druga je završena promašenom trojkom Veličkovića. Šešlija je završio meč zbog pet prekršaja, poslednji mu je bila tehnička greška. Pejdž ubacuje jedno slobodno bacanje, a potom Veličković popravlja promašaj Nikole Jankovića - 57:55, 29. minut.

Uskoković je poentirao uz faul (promašio dodatno bacanje), Nikola Janković je polovičan s linije penala, Aleksa Uskoković ubacuje šut s poludistance za 61:56 na kraju treće deonice.

18:26 - ČETVRTA ČETVRTINA

Radovanović pravi korake, Jaramaz ubacuje trojku na otvaranju četvrte četvrtine - 61:59, 31. minut. "Panteri" su bez koša više od dva minuta u četvrtoj deonici, ali Nikola Janković prvo pravi tri sekunde u reketu, a potom i grešku u koracima. Jaramaz nije ubacio trojku posle još jedne izgubljene lopte FMP, koji u 33. minutu ima plus dva - 61:59.

Košarkaši FMP nisu postigli koš više od četiri minuta igre, ali crno-beli to nisu iskoristili. Zagorac je promašio otvorenu trojku, Lendejl, pa Pejdž prave grešku u koracima - 61:59, 35. minut. Đorđević pogađa dva bacanja i postiže prve poene za domaće u četvrtom kvartalu, ali potom faulira Jaramaza koji postiže poene, zatim pogađa i dodatno bacanje. Partizan je na minus jedan, 63:62.

Posle dugo vremena Partizan vodi. "Panteri" gube loptu, a Pejdž u kontranapadu pogađa trojku kojom donosi crno-belima plus dva u 36. minutu - 65:63. Jovanović traži tajm aut. Posle punih šest minuta igre FMP postiže prve poene iz igre u četvrtoj deonici (Radovanović poravnao rezultat). Nije dugo trajalo vođstvo Partizana, Radovanović s dva ubačena bacanja vraća FMP dva poena viška u 38. minutu - 67:65. Jaramaz, takođe, ubacuje dva penala - 67:67.

Rit pogađa s poludistance preko Jaramaza, na drugoj strani Nikola Janković pravi grešku u koracima. FMP ima napad i plus dva na ulasku u poslednja dva minuta četvrte deonice. Uskoković je izgubio loptu, Jaramz u kontranapadu zaustavljen faulom. Bek Partizana je siguran oba puta. Rit zakucava na asistenciju Paunovića, Pejdž trojkom donosi minimalan plus gostima, ali Rit na drugoj strani poentira preko Lendejla - 73:72.

Košarkaši Partizana gube loptu, FMP ima napad i plus jedan 38 sekundi pre kraja. Uskoković promašuje s poludistance, crno-beli imaju napad za pobedu. Pejdž promašuje trojku, FMP slavi - 73:72.