Košarkaši Crvene zvezde napravili su veliki preokret u četvrtfinalu Kupa Radivoja Koraća, pošto su u finišu meča protiv Dinamika nadoknadili dvocifreni zaostatak i slavili rezultatom 75:70.

Prethodno su se u polufinale plasirali FMP i Partizan, koji će u međusobnom duelu u subotu od 17 časova odlučivati o prvom finalisti.

Crveno-bele, u borbi za finale, čeka ekipa Mege, koja je ranije danas pobedila Borac iz Čačka rezultatom 73:69.

19:34 - PRVA ČETVRTINA

Počeo je meč u Nišu. Simanić se u skoku izborio za prvi napad crveno-belih, koji ipak nisu uspeli da dođu do početnog vođstva. Dinamik je preko Glišića poveo 2:0, a Zvezda je uzvratila trojkom Reglenda. Glišić i Rakićević donose Dinamiku prednost 7:3. Lazić je na polaganju smanjio zaostatak, ali je odmah na drugoj strani raspoloženi Glišić uvećao prednost svog tima.

Milan Tomić pri rezultatu 5:11 traži tajm-aut. Nezadovoljan je trener Zvezde igrom svoje startne petorke. Promašili su crveno-beli nekoliko šuteva za tri, a protivniku dozvolili da dođe do lakih poena. Beron posle predaha pogađa sa distance, ali Ostojić vraća trojku (8:14). Sa mnogo samopouzdanja igra ekipa Dinamika na početku ovog četvrtfinalnog duela. Ostojić je precizan za plus osam, ali Beron još jednom pogađa sa poludistance.

Prilično neefikasan finiš prve deonice, skoro dva minuta nije bilo ubačenog šuta. Niz promašaja prekida Vulikić, koji je ubacio treću trojku za Dinamik, učinak 3/6 (13:19).

19:51 - DRUGA ČETVRTINA

Na startu drugog kvartala Davidovac je bio polovičan sa linije penala. Bila su to prva slobodna bacanja za crveno-bele na ovom meču, Dinamik igra vrlo oprezno u odbrani. Savković je uzvratio šutem sa poludistance i pogodio za plus sedam - 14:21. Rakićević takođe precizan za dva, pa Dinamik pravi mini seriju, ali i Ristić uspeva da poentira (16:23).

Dobrić je ušao na parket i uspeo da smanji zaostatak svog tima, a Zvezda preko Ristića uspeva da se približi na tri poena razlike (20:23). Do lakih poena došao je Glišić, koji je najefikasniji igrač na parketu. Davidovac je polovičan sa linije za slobodna bacanja, pa crveno-beli nastavljaju da kvare statistiku penala (2/5).

Cirbes pogađa svoja oba slobodna bacanja, ali Rakićević ubacuje novu trojku za Dinamik (23:28). Odličan je sa distance i Đerić, a ni Perperoglu ne uspeva da pogodi oba penala. Klupa Dinamika traži tajm-aut. Glišić nastavlja sjajnu seriju svog tima u šutevima za tri poena (6/12), a onda ubacuje i šut sa poludistance.

Dinamik dolazi do maksimalne prednosti - plus 12, a crveno-beli reaguju tajm-autom. Beron zaustavlja nalet rivala, uspeva da pogodi koš pod faulom, kao i dodatno slobodno bacanje. Beslać uzvraća novom trojkom (27:39), ali Dobrić sa distance konačno prekida lošu seriju Zvezde. Rezultat je na kraju prvog poluvremena 30:39.

20:30 - TREĆA ČETVRTINA

Prvi minut drugog poluvremena protekao je bez ubačenog šuta. Glišić je "probio led" i pogodio sa distance, a Simanić je vratio trojku. On je i prepolovio prednost Dinamika novim pogotkom za tri poena, a Vladimir Đokić je odmah odreagovao tajm-autom (36:42).

Glišić je nastavio da uvećava svoj poenterski učinak (7/7 za dva poena), ali i Dobrić je precizan sa poludistance. Glišić pogađa trojku, dolazi do svog 23. poena, a Milan Tomić traži tajm-aut (38:51). Zvezda posle pauze pravi seriju 5:0 i sada klupa Dinamika želi tajm-aut.

Crveno-beli su zaigrali opreznije u odbrani, ali Savković ipak uspeva da pronađe put do koša i zakuca. Beron poentira na polaganju, a Zvezda propušta priliku da se približi na pet poena zaostatka. Vulikić to kažnjava novom trojkom Dinamika, koji vodi 56:45. Simanić je na kratko smanjio prednost rivala, ali nedovoljno da spreči Dinamik da u odlučujuću četvrtinu uđesa dvocifrenom prednošću (48:58).

20:50 - ČETVRTA ČETVRTINA

Beron trojkom otvara poslednju četvrtinu, a košarkaši Dinamika gube loptu na drugoj strani. Primetna je nervoza kod igrača u crnim dresovima, za samo minut i po igre napravili su tri faula. Čović i Dobrić su približili Zvezdu na samo dva poena zaostatka, ali Dinamik prekida seriju crveno-belih sa linije penala.

Cirbes i Čović su polovični sa linije za slobodna bacanja, ali su Rakićević i Gišić ostali bez ikakve ideje u napadu. Zvezda ne koristi šansu za izjednačenje, ali ni Dinamik ne uspeva da poentira. Crveno-beli gube loptu, a Kutlešić iz ugla pogađa za tri, pa Milan Tomić traži tajm-aut (58:63). Davidovac vraća trojku, pa je Zvezda ponovo na samo dva poena zaostatka.

Glišić pravi faul nad Beronom, koji pogađa oba slobodna bacanja. Rezultat je izjednačen na tri i po minuta do kraja - 63:63. Kutlešić uspeva da se izbori pod košem i poentira za dva, ali Beron posle prodora ponovo poravnava rezultat. Zvezda dolazi do vođstva, pa je Đokić primoran da zatraži tajm-aut (67:65). Vulikić posle predaha odgovara trojkom.

Davidovac vraća prednost na stranu Zvezde, ali Vulikić pogađa težak šut, za novo vođstvo Dinamika. Sada Tomić reaguje tajm-autom (69:70). Posle nesportskog faula Beslaća Dobrić je pogodio oba penala, a crveno-belima je pripala i lopta sa strane. Dinamik je napravio novi faul, a Beron ne promašuje bacanja. Vulikić je pokušao da dovede svoj tim do izjednačenja, ali je ishitreno pokušao za tri. Beron je ponovo fauliran i sa linije penala donosi Zvezdi plus pet (75:70).