Prvenac i revanš. Sve to su košarkaši Partizana uspeli da ostvare pobedom protiv Albe u večerašnjem meču - 78:66.

Crno-beli su vratili nemačkom timu za dva poraza u prošloj sezoni, a ujedno su ostvarili i prvi trijumf u Top 16 fazi Evrokupa.

Najefikasniji u srpskom timu bili su Marinković sa 14, Lendejl sa 13 i Nikola Janković sa 11 poena, na drugoj strani se istakao Hermanson sa 16 poena.

U narednom kolu Partizan dočekuje Monako, dok Alba gostuje Ritasu u Viljnusu.

20:23 - PRVA ČETVRTINA

Trinkijeri ne može da računa na Gegića, dok na drugoj strani nema startnog plejmejkera Sive. Na tribinama je i košarkaš Bajerna i nekadašnji igrač crno-belih Milan Mačvan, dok je pored terena golman fudbalskog kluba Vladimir Stojković.

Meč počinje poenima Lendejla i Kliforda (2:2). Alba odličnim kretanjem pravi velike probleme srpskoj ekipi. Lendejl je za dva minuta zaradio dve lične. Kliford pogađa samo drugo bacanje, Stefan Janković zakucava (4:3). Susret je na kratko prekinut zbog ubacivanja papirnih rolni na parket.

Gagić se odlično snalazi u napadu, posle čega pravi faul u napadu što mu je druga lična. Ulazi Nikola Janković. Sikma dolazi do lakih poena, odličan pas Renfroa i zakucavanje Sija (8:5).

Janković šutira na isteku napada, promašuje, Sikma to kažnjava na drugoj strani. Renfro potom uspeva da iznudi dva slobodna bacanja, pogađa oba (10:7). Hermanson poentira, pa Gifi pogađa trojku, sudije pokazuju da je nagazio liniju (10:11).

Janković se izborio za skok i slobodna bacanja, pogodio je samo drugo. Zagorac daje oba penala, Nkoko dolazi do prvih poena, posle čega Pejdž pogađa trojku (16:13).

Dobra odbrana Partizana, Nikolić to nagrađuje trojkom uz zvuk sirene za vođstvo srpskog tima posle prvih 10 minuta (19:13).

20:49 - DRUGA ČETVRTINA

Zagorac počinje drugu deonicu poenima uz faul i realizovanim dodatnim bacanjem. Dobra odbrana Veličkovića i Zagorca, Pejdž promašuje otvorenu trojku, a Nikolića koji je napravio drugu ličnu menja Renfro. Timan zatim vraća torjku (22:16).

Zagorac se okliznuo, nije uspeo da se snađe sa parketa, zatim odlična odbrana na Penu, brza kontra, ali posle kontakta sa Gidraitisom Gagić pada, sudije pokazuju da nema faula. Dekoncentracija na obe strane terena, ni arbitri nisu sigurni u svoje odluke, pa su tako tek posle odgledanog snimka ustanovili da je napad Albe istekao ranije i da će posed ostati za Partizan. Pejdž uz malo sreće "flouterom" uspeva da poentira. Noko daje samo drugo bacanje (24:17).

Nikola Janković pravi velike probleme centrima gostiju, ali se muči sa linije za slobodna bacanja. Stefan Janković pokušava za tri posle driblinga, promašuje, a Vagner zakucava u kontri za tajm-aut Trinkijerija (27:21).

Odlična igra posle kratkog odmora, Marinković pogađa trojku za prvu dvocifrenu prednost (32:21). Si pogađa oba penala, a Kliford posle "praznog hoda" prekida seriju Partizana. Marinković promašuje oba penala. Sikma poentira pored Stefana Jankovića (34:25).

Pejdž na to odgovara trojkom, ali je Gidraitis odmah vraća. Renfro pokušava da nastavi seriju dalekometnih hitaca, ne uspeva. Peno se zaleće, promašuje, Marinković pokušava se pola terena, daleko od koša. Paritzan vodi na pauzi (37:28).

21:18 - TREĆA ČETVRTINA

Drugo poluvreme započinje faulom Stefana Jankovića i promašenim penalima Sikme, Noko se izborio za novi napad, Gidraitis promašuje trojku, greše i Zagorac i Lendejl prilikom dodavanja, Peno kažnjava to poenima (37:30).

Alba pokušava trojkama da se vrati u meč, promašuju, Marinković i Lendejl lagano poentiraju. Hermanson je odlučio da se pomeri sa linije za tri i pogodio, posle čega Zagorac daje trojku i poziva navijače da budu još glasniji (44:32).

Gidraitis vraća trojku, Stefan Janković udara "rampu" Noku, pa promašuje, Zagorac faulom sprečava lake poene. Hermanson spušta zaostatak, a Stefan Janković potom pravi bespotreban faul u napadu, laktom udara u lice protivnika (44:37).

Partizan je posle pet minuta igre u nastavku ispunio bonus, Sikma pogađa oba penala, potom ispravlja promašaj Hermansona, pa Trinkijeri reaguje tajm-autom (44:41).

Zagorac ne pogađa trojku, Peno loše reaguje, posle čega sudije sa malim zakašnjenjem sviraju faul Saibuu na Nikoliću. Klupa Albe je burno reagovala na takvu odluku. Si ostaje sam u ćošku i daje trojku kojom odbija prvi nalet rivala. Nikolić je promašio trojku iz drugog ćoška, ali Zagorac to ispravlja sjajnom reakcijom u odbrani (47:41).

Nikolić je imao odlično utrčavanje, promašio je, igrači Partizana su signalizirali da poeni treba da se priznaju jer je neko od protivnika dirao obruč. Sudije su se sa tim složile. Nikolić je potom realizovao i dodatno bacanje (50:41).

Gagić ne koristi visinsku prednost, Timan se na drugoj strani bolje snalazi. Peno i Saibu ne uspevaju da realizuju kontru, ali ni Pejdž ne pogađa za tri.Gifi je preuzeo odgovornost, ni blizu nije bio da pogodi trojku. Partizan ima sedam poena prednosti pred poslednjih 10 minuta (50:43).

21:56 - ČETVRTA ČETVRTINA

Nikola Janković kreće poenima i realizovanim dodatnim slobodnim bacanjem za dvocifrenu prednost Partizana (53:43).

Nikola Janković nastavlja sa poenima, Pejdž se povredio posle jednog duela, Trinkijeri ne rizikuje, odmah uvodi Renfroa. Saibu potom daje oba slobodna bacanja. Raspoloženi Janković snažno zakucava i izaziva erupciju na tribinama (57:47).

Si pored dvojice protivničkih igrača hvata loptu, pa nagrađuje sebe pogođenom trojkom. Nikola Janković zatim faulira Noka, Partizan je na šest minuta pre kraja ušao u bonus. Noko promašuje oba penala. Marinković zatim pogađa trojku, drugu iz tri pokušaja, ali Hermanson vraća na isti način (63:52).

Posle novih poena Nikole Jankovića Gifi daje trojku, a Trinkijeri zatim šalje Jankovića na klupu, ulazi Lendejl. Hermanson pogađa pod faulom, pre dodatnog penala Trinkijeri traži tajm-aut (65:57).

Hermanson daje dodatno bacanje, Marinković promašuje trojku, u borbi za loptu Timan faulira Lendejla koji promašuje oba penala. Si potom faulira Hermansona koji je siguran sa penala na tri i po minuta do kraja (65:60).

Alba kreće u presing po celom terenu. Hermanson faulira Pejdža koji daje oba penala. Marinković na drugoj strani faulira Timana koji daje samo drugo bacanje. Marinković poentira posle prodora, Hermanson uzvraća na identičan način. Na dva minuta pre kraja crno-beli imaju osam poena prednosti (71:63).

Lendejl poentira pod faulom, daje dodatno slobodno bacanje, vraća dvocifrenu prednost i tako verovatno stavlja tačku na ovaj meč. Renfro mu je asistirao, što mu je bilo 10. uspešno dodavanje (74:63).

Renfro završava meč sa 12 asistencija, Partizan je ostvario pobedu - 78:66.