Košarkaši Crvene zvezde poraženi su na gostovanju Andori u osmom kolu Evrokupa - 91:80 (25:20, 21:27, 25:15, 20:18).

Crveno-beli su produbili krizu na evropskoj sceni i upisali treći poraz u nizu, posle Ulma i Monaka.

20:00 - PRVA ČETVRTINA

Za prvi napad na meču izborio se beogradski tim, a lake poene upisao je Cirbes. Na drugoj strani domaćin je uzvratio preko Vitingtona, ali ni Reglend nije propustio priliku da poentira za dva (2:4). Izuzetno je raspoložen Vitington na startu ovog susreta, ubacio je svih osam poena i doneo Andori prednost 8:7. Reglend je još jednom poentirao i vratio vođstvo crveno-belima, a potom dodao još dva poena na polaganju. Albisi i Vitali su započeli šutersku rapsodiju domaćina – obojica su pogodili van linije 6,75. Enis je vratio Zvezdi rezultatski priključak (16:15).

Andora je ubrzo prvi put na meču došla do plus četiri (19:15), ali je Odžo smanjio prednost. Ispromašivali su se Zvezdini igrači - najpre Enis, potom Čović za tri, a onda i Dobrić koji nije realizovao čist zicer. Jelinek i Luz to kažnjavaju - 23:17. Slaba četvrtina crveno-belih, na kraju prve četvrtine plus pet za domaće - 25:20

20:19 - DRUGA ČETVRTINA

Na startu drugog kvartala Odžo je bio precizan oba puta sa linije penala, ali na drugoj strani odmah uzvraća Stević za dva. Zvezda pokušava da nametne svoj ritam i zaustavi nalet rivala. Posle Čovićevog prodora uspela je da se približi na samo poen zaostatka - 27:26. Bolja odbrana crveno-belih u odnosu na prvu četvrtinu, ali Andora dominira u ofanzivnim skokovima. Apšou pogađa za dva.

Stević je dobio tehničku, a Dobrić promašio bacanje. Usledila je kazna na drugoj strani. Albisi je pogodio za tri o tablu - 32:28. Loše grade pod svojim košem crveno-beli, a Albisi to još jednom koristi. Andora je na plus šest 35:29. Loš niz Zvezde bez poena iz igre prekinuo je Beron pogodivši za tri. Apšou je poentirao uprkos faulu i ubacio dodatno bacanje, ali je Faje uzvratio trojkom - 38:35.

Beograđani drže priključak, uglavnom zaostaju koš za rivalom. Međutim, nije dugo trajao blagi pad u igri Andore. Albisi je pogodio novu trojku (42:37). Uspela je Zvezda preko Perperoglua i Fajea da se ponovo približi, ali je Vitington dodao još dva poena na svoj konto (44:40). Milan Tomić je zatražio tajm-aut. Posle kraće pauze, Perperoglu je prošao polaganje, a Cirbes se pobrinuo za prvo izjednačenje posle dužeg vremena - 44:44 na 30 sekundi do kraja poluvremena. Posle prvih 20 minuta igre Zvezda ipak ima minimalnu prednost - 46:47. U samoj završnici Albisi je oba puta bio precizan sa linije za slobodna bacanja, ali je Perperoglu pogodio trojku uz zvuk sirene.

21:02 - TREĆA ČETVRTINA

Počelo je drugo poluvreme, ali je prvi minut protekao bez postignutog koša. Seriju promašaja prekinuo je Cirbes, pogodivši uz faul (46:50). Vitali je uzvratio ubacivši za dva poena. Nova loša serija na obe strane. Najpre je Cirbes promašio oba slobodna bacanja, a onda i Šurna šut za tri. Reglend je u nastavku pogodio za 48:52, ali je raspoloženi Albisi uzvratio na isti način. Novi post oba tima prekida Reglend uz faul, a onda pogađa i dodatno slobodno bacanje.

Andora se približila preko Jelineka (53:55), a u nastavku je domaćin uspeo i da povede posle pogotka Šurne uz zvuk sirene - 60:57. Tomić je zatražio tajm-aut, a crveno-beli su iskoristili predah da poravnaju rezultat, pogodio je Reglend uz faul. Zvezda ima problem u odbrani, Jelinek je uz faul uspeo da ubaci trojku. Na drugoj strani pokušao je da vrati Čović, ali nije mu pošlo za rukom. Potom je ukrao loptu i pogodio za dva - 64:62.

Crveno-beli su još jednom faulirali Jelineka pri šutu za tri, a košarkaš Andore je potom ubacio sva tri slobodna bacanja. U finišu treće četvrtine domaći su ušli u seriju i pred poslednjih deset minuta imaju najveću prednost u dosadašnjem toku meča - 71:62.

21:27 - ČETVRTA ČETVRTINA

Počeo je poslednji kvartal, ali poput starta treće četvrtine, prvi minut igre prošao je bez postignutog koša. Seriju promašaja prekinuo je Beron iz kontranapada, ali je i Enis bio precizan - 73:64. Reglend je bio polovičan sa linije penala, a Beron je ubacio trojku i kaznio nekoliko promašenih šuteva rivala (73:68). Crveno-beli vrše pritisak, Perperoglu je približio Zvezdu na četiri poena zaostatka, ali je uzvratio Jelinek (75:70).

Vitali je pogodio za tri i ponovo doneo Andori osetno vođstvo - plus osam. Tomić je morao da zatraži tajm-aut, ali ovoga puta to nije urodilo plodom. Beron je promašio trojku, Reglend napravio grešku u koracima i tako poklonio domaćinu novi napad. Srećom, i Vitali je promašio van linije 6,75.

Reglend je pogodio za tri i vratio crveno-belima nadu u preokret. Međutim, Albisi je bio precizan za dva, a Vitali je posle faula Odža bio uspešan sa linije penala - 82:73. Loša igra crveno-belih dovela je Tomićev tim na prag trećeg poraza. Šurna je pogodio pod košem za 84:73. Odžo je prekinuo lošu seriju Zvezde, ali je Stević lako poentirao za dva (86:75). Nije beogradski tim uspeo da izbegne poraz, Andora se revanširala crveno-belima za meč u Beogradu. Po isteku 40. minuta rezultat je 91:80.