PARTIZANU ŽUĆKOVA LEVICA: Prvi trofej u sezoni putuje u Humsku

Đ. Matić/Mi. Rogač

18. 02. 2018. u 23:10

Košarkaši Partizana osvojili su Kup Radivoja Koraća, pošto su večeras u finalu u Nišu sa 81:75 pobedili Crvenu zvezdu

ПАРТИЗАНУ ЖУЋКОВА ЛЕВИЦА: Први трофеј у сезони путује у Хумску

Slavlje Partizana Foto: KSS

„Žućkova levica“ je ponovo, posle šest godina opet u rukama Partizana! U Humsku su je Novica Veličković i drugovi uneli na impresivan način, pobedom na Crvenom zvezdom (81:75). Najvećem rivalu koji je u Niš doputovao sa etiketom apsolutnog favorita održali su ubrzani kurs košarke u prvom poluvremenu, najboljem odigranom crno-belih ove sezone na kome su izgradili kapitalnu prednost za osvajanje prvog velikog trofeja od proleća 2014. i srpskog šampionata.

Silno i samouvereno, kao da svi zajedno, od stručnog štaba do igračkog kadra, iza sebe imaju pregršt ovakvih mečeva, crno-beli su od prvog podbacivanja lopte, bez obzira što je Zvezda to pretvorila u zakucavanje Dangubića, znali šta žele, ali i na koji način da sprovedu u veliko delo, trenersko remek delo Nenada Čanka i njegovih saradnika. Dok je Najdžel Vilijams Gos u napadu olako rešavao zagonetke crveno-bele odbrane, Veličković je iz srca reketa vukao konce granitne defanzive o koje su se saplitali Ročesti i kompanija.

Verovali ili ne, gotovo četvrtinu i po, Zvezdi su veštačno disanje davala slobodna bacanja. Međutim, mirna ruka sa penala nije mogla da umanji gotovo paničan pozicioni napadu kome su se nizali jalovi šutevi iz igre, čak 11 zaredom za taj period.

Na drugoj strani, sinhronizovana odbrana učvrstila je smirenost u ofanzivi Partizana koja je u jednom trenutku bacila u žestok nokdaun velikog protivnika (31:11).Teturala se Crvena zvezda po parketu, jedva čekajući da se domogne vazduha koga nisu uspeli da udahnu ni pojedinačne kreacije Dangubića.

Tek po završetku velikog odmora, krenula je konkretnije, bekovi su u napad uključili visoke igrače. Bjelica, te na smenu Omić i Lesorsu pronalazili retke pukotine kod crno-belih. Ali, opet je Veličkov povezao odbrambene linije, a Vilijams Gos preuzeo inicijativu u napadu, pa je, bez obzira što je rival u nekoliko navrata uspeo da uđe u jednocifreni zaostatak, tim iz Humske ostajao miran, posebno u samoj završnici, kada je spustio i drugu ruku na pehar...

Dvorana: Čair. Gledalaca: Sudije: Belošević, Jovčić, Vojinović.
CRVENA ZVEZDA: Dangubić 14, Lazić 4, Ročesti 7, Lesor 4, Bjelica 14 (6sk), Davidovac 2, Antić 2, Dobrić 3, Feldfin 7, Janković 6, Omić 2, Enis 10.
PARTIZAN : Gagić 12 (6sk), Marinković 10, Veličković 13 (7sk), Vilijs-Gos 23 (3sk, 7as), Si 5 (6sk), Aranitović 7, Šalić 2, Gavrilović, Von 6, Andrić 3, Tadić, Tanasković
Po četvrtinama: 9:25, 22:24, 24:16, 20:16.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (25)

Mire

18.02.2018. 23:40

Zvezda ne moze vola u zadnjicu da pogodi! Ova ekipa nema hemiju ni karakter. Bolje polako da se razilaze dok nije kasno.

Ponos

19.02.2018. 01:49

@Bravo - Mozda je ovo i poslednji, a mozda i prvi trofej ove sezone, ko ce ga znati, institucija je to, ali ono sto je sigurno je da trofej jeste i da znam ko sigurno nema jos nijedan ovosezonski isti, a pitanje je nastavi li ovim tempom da li ce ga uopste i imati. Sportski pozdrav ociglednom bivsem navijacu rahmetli kluba sa Malog Kalemegdana, sadasnjeg kluba iz Zeleznika, a sutrasnjem ko zna kog.

Velikan

19.02.2018. 04:23

Dva kupa u istom danu Srbija i Nemačka. To nema niko. Evro liga je vic ovih par godina. Nikad jadniji igrački i kadrovski klub razbio Evroligaša sa adrese i s imenom kako god.

Деки

19.02.2018. 09:58

@Opaki - Сигурно јако боли, али немој тако.. Пишеш о некадашњем европском шампиону, који је више од једне деценије играо врхунску кошарку (такву кошарку Звезда никада није играла, ни у последњих неколико година), док је КК Ц. Звезда била пред гашењем! Ако не верујеш, питај неког старијег, а ватерполо клуб сте и гасили на одређено време.

MatijaBG PFC

19.02.2018. 12:49

@Opaki - Osvajali smo mi i EL i još 3 puta igrali f4, znamo i za tu radost:)

Miloš1976

19.02.2018. 09:47

@Realno - Pa zaslužio je valjda taj pasoš..Došao u stub srBstva,automatski se kvalifikovao..To što ga nije dobio dok je igrao za Megu je slučajnost..Polako,vratiće se sve na svoje mesto,a počinjemo od Beograda u martu..

Dragan Slavković

19.02.2018. 08:14

Partizan je Cigane imao u svim mečevima Aba lige, samo nas malo nije htelo a i klupa nam je kraća!

posmatrac iz daleka

19.02.2018. 09:41

Kada nedosteje Motiv , tesko mozes nekoga da pobedis. Ali nije ni lako igrati protiv mnogo slabijeg. Posle Reala, Barselone, Makabija, Olimpiakosa, CSK Fenera - stvarno je tesko naci motivaciju za neki tamo klub.

Miloš1976

19.02.2018. 12:16

@posmatrac iz daleka - Pa po tome si vidi da ste mali klub još uvek..Mi smo igrali deceniju i po sa svim tim klubovima,i sa još ponekima od njih,igrali i taj F4 i opet nalazili motiva da vas razbijamo po 40+ razlike i da uzimamo trofeje..To je odlika velikih klubova..Usput izbacimo igrače za NBA,tako da stvarno nismo isti.Lepo bi bilo da recimo jednom bar priznate poraz dostojanstveno,a ne da omalovažavate time da vam onda nije bitan taj trofej..

Miloš1976

19.02.2018. 09:52

Ne treba padati u eforiju,ovo jeste veliki uspeh s obzirom na to u kakvoj se situaciji klub nalazi,ali svakako podstrek za ubuduće.Čanak je dokazao da ima žicu da bude sjajan trener,treba mu dati šansu na duže staze.Nastaviti sa jačanjem kluba,vratiti dugove koje su napravili oni koji su se busali da vole taj isti klub,dovoditi mlade i talentovane igrače i dobre strance.Navijači da se vrate u halu,ali ne ovi što se ubijaju međusobno,već mi koji smo bili tu i u dobru i u zlu.Partizan!

GaleB

19.02.2018. 09:59

dragan slavkovic splicanin konacno je izasao iz svoje rupe posle duzeg vremena resen da napada ,vredja ,ujeda resio covek da se malo isprazni pa da se vrati u svoju crnu svakodnevnicu

Деки

19.02.2018. 10:06

Изузетно вредна победа и трофеј освојен у најбољем могућем тренутку за наставак писања блиставе кошаркашке историје Партизана! Када је било најпотребније и најтеже, Партизан је заблистао, а то је одлика само великих шампиона и победничког менталитета, који се стиче (не гради се вештачки). Освојени пехар ће улити велико самопоуздање кошаркашима Партизана, прави је моменат да се ствари у кошарци на нашим просторима, врате на своје место. Поново ћемо у Београду гледати најлешу кошарку на свету!