ŠEK HVALIO JOKIĆA: Srbi su odlični košarkaši, sećam se Danilovića i Petrovića

Novosti online

15. 03. 2017. u 11:32

Impresioniran sam Jokićem, dečko je kompletan paket jer može da trči kontre, pogađa sa distancem dodaje. Igra sjajno u ovom momentu, rekao je Šakil O'Nil

ШЕК ХВАЛИО ЈОКИЋА: Срби су одлични кошаркаши, сећам се Даниловића и Петровића

Dražen Petrović i Predrag Danilović

Legendarni NBA košarkaš Šakil O'Nil, koji radi kao komentator za TNT dao je inetersantnu izjavu komentarišući meč između LA Lejkersa i Denvera.

- Veoma sam impresioniran Jokićem – dečko je kompletan paket jer može da trči kontre, pogađa sa distance. Izvanredan je dodavač. Igra sjajno u ovom momentu. Dobro je što je porodica sa njim ovde, uvek je lepo imati takvu vrstu podrške. Kada spominjemo već Srbiju, treba reći da su Srbi odlični košarkaši. Sećam se Danilovića, Petrovića...“, rekao je O´Nil.

Podsećanja radi, Dražen Petrović je rođen u Šibeniku u porodici Jovana i Biserke Petrović. Njegov otac Jovan, inače policijski službenik bio je Srbin iz hercegovačkog mesta Zagora kod Trebinja, dok je majka Biserka, po zanimanju bibliotekarka, rođena u tradicionalnoj hrvatskoj katoličkoj porodici iz Bilica kraj Šibenika. Dražen i njegov stariji brat Aleksandar su nastupali za Hrvatsku i uvek su isticali ljubav prema šahovnici.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (16)

Koh

15.03.2017. 12:07

Nije se mnogo zeznuo, prezime govori dosta, ali, Drazen je sebe smatrao hrvatom, tako da je oko toga sva druga prica suvisna

Е

15.03.2017. 12:19

Никад није волео Дивца. Чуди ме да Пеђу није поменуо.

Родољуб

15.03.2017. 12:28

Отац Дражена , и Аце , Птровића је Србин . Није Шек погрешио ...

Јован

15.03.2017. 12:30

Па није он прекрстио Петровића, него је изгледа упућенији од онога који је писао овј чланак.

karakorum

15.03.2017. 15:24

@kikiriki - Nije tačno. Draženov deda sa očeve strane i Dejanova baba su rođeni brat i sestra.

Рђосав

15.03.2017. 18:53

@kikiriki - - шта ниiе тачно?! Лепо човек каже: "друго кољено" - значи, очеви су им били браћа од уiака-тетке ("прво кољено" по херцеговачком броiању) а њих двоiица су друго колено. Кикирики iе у праву, сасвим...

Slobodan

16.03.2017. 02:39

@Opaki - Izjašnjavanje se nigde na svetu ne uyima kao dokay o nacionalnoj pripadnosti. Da b+nije tako, svi ovi migranti i mandovi iz karton naselja bi se izjasnili da su npr. Nemci i trazili od ambasade/konzulata "svoje" zemlje pomoc radi dolaska u zemlju svog naroda.

Било једном у Југославији ...

15.03.2017. 20:09

Имам довољно година да памтим једну анкету неколико дана по доласку у ЈНА. Каплар иначе Македонац који је имао мање разреда основне школе него црвених трака на еполетама а који је у јединицу дошао након похађања курса за резервне официре у Билећи рекао је: "У нашем воду 8 војника се изјаснило као Хрвати. Нека дигну руку они међу њима који су Срби ..."