REVANŠ SA KAMATOM: Zvezda u Kaunasu deklasirala Žalgiris!

Novosti online

06. 01. 2017. u 20:40

Crveno-beli na gostovanju nastavili fantastičan evroligaški niz i savzadali Žalgiris sa 77:61

РЕВАНШ СА КАМАТОМ: Звезда у Каунасу декласирала Жалгирис!

Lazić u duelu sa Milaknisom i Kavaliauskasom Euroleague.net

Revanš sa kamatom! Neverovatna Crvena zvezda je u Kaunasu deklasirala Žalgiris - 77:61. Od prvog do poslednjeg minuta su crveno-beli kontrolisali tempo i tako nastavili briljantan evroligaški niz.

Dakle, posle Makabija, Reala i CSKA je pao i Žalgiris i to na gostovanju. Najefikasniji je bio Marko Simonović sa 16 poena, ali posebno treba istaći učinak Branka Lazića koji je bio neverovatan na obe strane terena - 15 poena, četiri ukradene lopte i tri skoka. Dženkins je dao 13, dok je na drugoj strani jedini dvocifren bio Jankunas sa 10 poena i pet skokova.

Maestralno je Zvezda odigrala prvu četvrtinu. Sjajna energija u odbrani, ukradene lopte, blokade, a sve to je nagrađeno poenima na drugoj strani terena. Kuzmić je pravio velike probleme u reketu, a Lazić sjajnom rolom u napadu pomogao crveno-belima da posle prve deonice imaju čak 14 poena prednosti (7:21).

Pokušao je domaći tim u drugoj četvrtini da bude agresivniji i da smanji zaostatak, što su donekle i uradili serijom od 7:0 (14:26). Radonjić je vratio na parket Jovića i Dženkinsa, a neverovatna defanziva, trojke Simonovića i laki poeni u tranziciji su doneli srpskom timu čak 25 poena prednosti na pauzi (22:47). Kako je Žalgiris igrao najbolje govori to da su zvižducima ispraćeni u svlačionicu.

Pokušao je domaći tim posle odmora da smanji prednost, ali je njihov nalet odbio Lazić trojkom i polaganjem posle ukradene lopte, pa je srpski tim u poslednju četvrtinu ušao sa vođstvom od 22 poena (39:61).

Imala je Zvezda odgovor na svaki nalet rivala, to su u poslednjoj deonici bile trojke Simonovića i Dženkinsa koje su i zvanično stavile tačku na meč. Do kraja je domaći tim samo uspeo da smanji zaostatak i spreči pravi debakl.

TOMPSON NA KLUPI
Najnovije pojačanje crveno-belih Dion Tompson je pobedu svog novog tima odgledao sa klupe. Dejan Radonjić je odlučio da sačeka da Amerikanac prvo prođe kroz nekoliko treninga sa ekipom, tako da će vrlo verovatno šansu dobiti u ponedeljak na gostovanju Mega Leksu.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (30)

bons

06.01.2017. 20:51

Predsenik vlade Litvanije a na nagovor predsednika Belorusije posle sastanka sa Putinom i Sevarnadzeom,a u vezi kupovine migova,i nabavke maline iz Poljske,naredili da se bodovi daju Zvezdi.

Prle i Tihi

06.01.2017. 22:31

@bons - Da li je moguće da ne shvatate ironiju? Pa komentar bonsa je izvanredan, baš duhovit.

milos

07.01.2017. 22:31

@bons - Nisi ukapirao komentar decko je sarkastican, ovo se odnosi na one glodarske budalastine u vezi rusije i migova hahaha.

КИР СРБИН

08.01.2017. 20:50

@bons - Браво мајсторе, знам да кроатима сметају МиГ-ови, али нисам знао да ће и фрањевцима да сметају. Доказују да су исто.

dare

06.01.2017. 22:22

@leon - sad je valda svima jasno, kako je sistematski unistavana Zvezda i srpska kosarka zadnju deceniju i nesto vise, zarad jednog kluba i jednog coveka! a onda, bum, Covke je rekao dosta i ucinio nas ponosnim s PONOSOM Srbije! napred Zvezdo moja, proslavi tvoju majku Srbiju!!!

daki

06.01.2017. 21:21

@VASKE - najlepsi poklon majci Srbiji od 'PONOSA SRBIJE"!!! hvala momci, hvala Radonja, kako je lepo biti zvezdas, neka se spremi sledeci! redaljka traje!!!

ma da

06.01.2017. 21:04

Ne kapiram da li je ovo Zvezda igrala sa Zelenom šumom ili Zelenom gorom???!!!Molim ''legaliste'' za adresu i pib Zvezdinog sparing-partnera!!!

Dragan bgd

06.01.2017. 21:35

@ma da - Ma pusti prijatelju sad pib i adresu sledeceg sparing partnera Zvezdi,oni imaju vecu muku,mnogo su bolni u potrazi su za kompleksanom,ali ne mogu da ga nadju,posto su ga izkonzumurali u prevelikim kolicinama,znajuci da ovakvu kosarku nikada nisu igrali,aaa,da,da,da,budzeti,pa budzeti,doveli smo Jordana,Magika i Birda i lako nam se saliti sa tim mocnim Zalgirisima a najavili su nam da ce Zalgiris da nas razvali,sad tuguju a leka nema.Srecno badnje vece.

Branko

06.01.2017. 21:27

Popadoše redom svi "ponosi" po Evropi, od Katalonije, Kastilje, Izraela, Rusije sa sve Litvom do ovih lokalnih u Ljubljani, Podgorici, Zadru sa sve Zagrebom, Skopljem i naravno "ponosem" iz Humske. Sve - ponos do ponosa. Samo im maramče fali za ono "po-NOS".

KK Igokea Zepter ICN Pivara MB Mobtel MTS NIS

06.01.2017. 22:38

@viktor - Кљуцамо ми све редом, а ви пуцате од муке. Баш вам није добро... :*

viktor

07.01.2017. 10:40

@viktor - ma zezam vas, sta se palite...igrate odlicno...svaka cast, iskrena cestitka od ortodox grobara...

KK Igokea Zepter ICN Pivara MB Mobtel MTS NIS

06.01.2017. 22:37

Обећао сам човеку. Идемооо - Ово је моја кућа, живео сам ту, ово је моја драга, волео сам њу, оно је човек неки што ми узе све, скитнице чекајте ме, ја немам где... Професореееее :* :* :* Јеси ли затег'о хендикеп кец? Који пут већ остајеш бескућник? :))))

daki

07.01.2017. 00:52

@KK Igokea Zepter ICN Pivara MB Mobtel MTS NIS - xaxaxa,profesor nestao bez traga!!! kako smo 'oducili od kosarke' onog Dulovog ucenika, izgubio se u zelenoj sumi, jadan, kakav ucitelj, takav ucenik, xexexe...

ultrabgd

07.01.2017. 06:54

Decenijama cekani veliki uspesi nase Zvezde ! I da znate, vredelo je cekati ! Naplatili smo stare dugove SVIMA, sa kamatom..... crno belima, pa Zadru pa Ciboni a Split je negde u 3 ligi..... U Evropi smo strah i trepet..... Hvala svima u Klubu koji su zasluzni za ovo !