DUEL CRVENE ZVEZDE I PARTIZANA: Šampion potrošen, crno-beli u napadačkoj krizi
05. 11. 2016. u 10:03
Spektakularne utakmice na Areni sport ovog vikenda prikovaće strastvene ljubitelje košarke i fudbala za TV prijemnike
SPEKTAKULARNE utakmice na Areni sport ovog vikenda prikovaće strastvene ljubitelje košarke i fudbala za TV prijemnike. U subotu su na programu, između ostalih, fudbalski mečevi Borac - Crvena zvezda (Arena sport 1, 17.00) i Napoli - Lacio (Arena sport 4, 20.45), dok nas u nedelju očekuje košarkaški derbi Španije Barselona Lasa - Real Madrid (Arena sport 2, 18.30). Šlag na tortu je košarkaški derbi između Crvene zvezde i Partizana, koji se igra u ponedeljak od 21.00 (Arena sport 2).
Prvi ovosezonski večiti derbi Zvezda - Partizan igra se u okviru 8. kola ABA lige. Domaćin je Zvezda, a branilac titule želi da ostane neporažen i tako nastavi trku sa ekipom Budućnosti, koja je u prošlom kolu nanela prvi poraz Partizanu.
- Večiti derbi uvek nosi dodatnu motivaciju, koja tera igrače da izvuku i poslednji atom snage kako bi ostvarili pozitivan rezultat - kaže nam komentator Nenad Kostić. - Borbenost je nešto na čemu insistiraju treneri Aleksandar Džikić i Dejan Radonjić. Veće šanse za pobedu daju se Crvenoj zvezdi, koja je najveći favorit za odbranu titule u ABA ligi. Problem za crveno-bele može biti energetska potrošenost zbog nastupa u novom formatu Evrolige, ali to dosad nije smetalo Radonjićevoj ekipi da ostane neporažena u regionalnom šampionatu. Pored činjenice da je na papiru kvalitet na strani rivala, prednost domaćinu daje se i zbog napadačke krize u kojoj se Partizan nalazi u poslednje četiri utakmice.
Novi košarkaški El klasiko biće odigran u nedelju, kad Real gostuje u Blaugrani. Real i Barsa zajedno imaju 11 titula evropskog šampiona, a po mišljenju mnogih ovo je, pored fudbalskog, najveći košarkaški derbi u Evropi.
.jpg)
* Edin Avdić / Nenad Kostić
- Real je blagi favorit, ali Barselona igra pred svojim navijačima i nekoliko igrača se vraća u tim posle povreda - kaže nam komentator Edin Avdić. - Real izgleda kompaktnije i uigranije, mada posle jakog starta ekipa Pabla Lasa imala je nekoliko neočekivanih poraza. Pobeda bi više značila Barseloni.
Po svemu sudeći, očekuju nas neizvesne utakmice, a do konačnog rezultata pobednika možemo samo da nagađamo.
KVOTA na kladionicama pokazatelj je trenutnog plasmana, ali znamo da favoriti ne pobeđuju uvek. U ovom trenutku "bukmejkeri" prognoziraju pobedu Crvene zvezde nad Partizanom, a da li će tako biti - saznaćemo u ponedeljak. Što se tiče derbija Španije, zbog domaćeg terena Barsa bolje stoji na kladionicama, ali čini se da je forma na Realovoj strani.
Komentari (1)