Mega uzela Žućkovu levicu

Đ. M./Mi. R.

21. 02. 2016. u 22:55

Izabranici Dejana Milojevića osvojili su prvi trofej u istoriji kluba, pošto su u Nišu u finalu završnog turnira nacionalnog Kupa pobedili Partizan sa 85:80

Мега узела Жућкову левицу

Košarkaši Mega Leksa foto: Tanjug

KOŠARKAŠI Mega Leksa pobedili su Partizan 85:80 u finalu Kupa Radivoja Koraća i tako prvi put podogli “Žućkovu levicu”. Posle dve sezone u kojima joj je pehar izmicao u poslednjim minutima, četa Dejana Milojevića je predvođena fenomenalnim tandemom Nikolom Ivanovićem i Danilom Nikolićem ispisala prvu zlatnu stranicu u istoriji mladog kluba koji je trofejom “naplatio” dugogodišnje ulaganje u mlade igrače, ali i upornost alfe i omege kluba Miodraga Ražnatovića, uz znanje mladog stručnjaka koji je veliki induvudalni kvalitet svojih igrača uspeo da uklopi u pobednički mozaik.

Košarkaši Mege istorijski trijumf su gradili svih 40 minuta. Gotovo uvek su imali odgovor na Partizanove napade. Kada su crno-beli ispaljivali rafale trojki, Ivanović i društvo su odgovarali istom možda i jačom merom, posebno u samoj završnici. Njemu i Nikoliću nije lopta u tim trenucima “otežala” kao protivniku koji je “stizao” samo do obruča. Na kraju je još jedan od bisera Timoti Luvavu sa prodorom ka košu probio put do stola sa peharom.

PLAKETE KSS
GENERALNI sekretar Dejan Tomašević, u ime KSS uručio je plketu za izuetan doprinos Đorđu Koraću, bratu legendarnog košarkaša po kojem srpski Kup nosi ime. Prvi operativac Saveza je uručio i plaketu zahvalnicu regionalnom savezu Istočne Srbije za odličnu organizaciju, koju je primio predsednik regiona Uroš Pavlić.

MEGA LEKS 85
PARTIZAN 80
DVORANA
SC “Čair”. Gledalaca: 5.000. Sudije: Belošević, Jovčić, Obrknežević (sva trojica iz Beograda)
MEGA LEKS: Simić, Jaramaz 4, Veljković, Musić, Ivanović 24 (7-5 za tri poena, 4 sk, 5 as), Pavlović, Luvavu 13 (5 as), Kaba 10 (6 sk), Zagorac 9 (4 sk), Simeunović, Nikolić 18 (5-4 za tri poena, 5 sk), Janković 7 (7 sk).
PARTIZAN NIS: Cvetković 14 (4 sk), Aranitović, Džons 4, Murić 16 (12-4 za tri poena), Marinković 16 (4 as), Tanasković, Vitkovac, Koprivica 2, Milutinović 7 (6 sk), Vilijams 4 (12 sk, 6 izg.l), Jovanović, Vilson 17 (5 as, 5 izg.l).
Po četvrtinama: 24:23, 22:25, 20:16, 19:16.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (10)

Bravo za Megu

21.02.2016. 23:18

Još veće Bravo za Milojevića, koji je na sve cake i finte Đikića imao adekvatan odgovor. Radonjiću nadam se da si gledao finale, imao si šta da naučiš od Milojević.

daki

22.02.2016. 08:43

@@@@ - cestitke Megi, bravo momci, pokazali ste najvise! kk proslost je i sa ulaskom u finale i opstankom u ligi uradio dovoljno! to ce im biti krajnji domet sledecih decenija! nema im 'zutih', nema arcenja i bahacenja!

misa tumbas

21.02.2016. 23:56

ma samo kad smo novonastale ibacilii I odrzali broj trofeja u odnosu na nih na + 30 .Cestitke Megi.

posmatrac iz daleka

22.02.2016. 12:54

Nadam se da i ono sto smo vas pustili u ABA ligi necete ovako prokockati.