Đorđević: Da ne pravimo cirkus, platili smo putarinu, dosta je

V. P.

31. 08. 2014. u 19:50

Selektor srpskih košarkaša ističe da su sve sumnjive odluke bile na našu štetu: Toliko guranja, hvatanja za dres, prljave igre. Dobro, šampioni su Evropi i to je trebalo da znamo

OD SPECIJALNOG IZVEŠTAČA: GRANADA

BEZ namere da pravi medijski cirkus od kontroverznog poraza od Francuske, koji je imao ukus onog polufinalnog na Svetskom prvenstvu u Turskoj 2010, selektor Srbije Aleksandar Đorđević na početku konferencije za medije jasno je stavio do znanja šta misli o suđenju u ovom meču. Ništa se nije promenilo ni u obraćanju našim novinarima:

- Jasno i glasno sam rekao da su sve sumnjive odluke bile na našu štetu, osim jedne kada se lopta odbila od noge našeg igrača, ali u prvom poluvremenu! Toliko guranja, hvatanja za dres, prljave igre. Dobro, šampioni su Evropi i to je trebalo da znamo.

Nije želeo Đorđević da svede utakmicu na dva trenutka: jedan je nedosuđen faul nad Bogdanovićem za koji tvrdi da je postojao, drugi dosuđen nad Lovernjom za koji kaže da nije siguran da nije postojao.

- Nismo znali da odgovorimo na energiju kojom su ušli u drugo poluvreme. Malo smo stali, doneli dve loše odluke u napadu iz ne znam kog razloga. Posle smo se tražili i uspeli da se vratimo izuzetno dobrom odbranom Markovića i Jovića. Generalno, Jović je odigrao odličnu utakmicu. Moram da vidim i da li je bio jedan faul koji nije suđen kada je išao na polaganje. Ima dosta epizoda koje moram da razjasnim. Ne znam da li je umor razlog slabog procenta šuta u poslednjoj četvrtini, ali ovo je bila utakmica koja se obostrano igrala srcem.

Analiza je potom stigla do odličnog Miroslava Raduljice...

- Mogli smo još više da ga iskoristimo. Na kraju lopta uopšte nije išla ka njemu, a imao je dobar napadački dan. Nažalost, morali smo da “snizimo” petorku, jer su oni igrali brzo sa Batumom i Želabalom. Morali smo da se adaptiramo i izgubili skok. Početkom treće četvrtine dozvolili smo da primimo glupe poene ispod koša, zbog dekoncetracije koja nam nije svojstvena. Pogođene trojke sa deset metara u poslednjim sekundama takođe su nam nanele štetu, ali smo igrali do kraja na pobedu. To je vrednost ove ekipe, iako smo svi nezadovoljni rezultatom. Moramo da dignemo glavu, sledi najvažnija utakmica u ovom trenutku, a posle nje još bitnija. Mi smo i dalje takmičarski izuzetno rapoloženi. Ne smemo samo mnogo da patimo.

Patnja može da postane i pokretačka snaga.

- Može, ako shvatimo da putarina mora da se plati na neki način. Evo, platili smo je, ali dosta je bilo. Dosta.- Igračima je najteže, sigurno će ovaj poraz ostaviti traga, ali svi imamo dovoljno iskustva da učinimo da jedna utakmica ne utiče na njih. Osmeh na lice, vatra u srcu i mir u glavi. Da se bijemo za Srbiju.

VERUJEM BOGDANU

ONO što je video sopstvenim očima, Đorđević je proverio i kod Bogdana Bogdanovića.

- Pitao sam ga na tajm-autu da li je bio faul, rekao mi je da jeste. Njemu verujem, a i ja sam to video, pošto se desilo ispred mene. Da ne pravimo cirkus od svega, borba i dalje predstoji. Na nama je da se borimo sportski.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije