POKAZAO je Partizan i dokazao pre sedam dana u Hagu da je u fudbalu uvek i sve moguće, a repriza za "domaću upotrebu" stigla je u prvenstvenom meču protiv Napretka. Izabranici Save Miloševića su u Humskoj vodili 2:0, kontrolisali zbivanja na terenu, promašivali šanse i, na kraju, nestvarnom serijom grešaka ostali bez ijednog boda - 2:3 (2:1).

Partizan je do prednosti stigao posle grubog previda drugog pomoćnika Anđelovskog Gorana Beljina u 12. minutu, kada posle pasa Sadika ka Sumi nije video da se ispred omalenog veziste nalazi samo jedan defanzivac Napretka, dok je golman Milošević bio metar iza njegovih leđa. Gvinejac je prihvatio poklon i lagano smestio loptu u mrežu, a isti igrač je u 34. minutu posle gužve i "karambola" u "petercu" gostiju povisio rezultat na sigurnih 2:0.

Tom prilikom desno koleno je povredio Nemanja Miletić, pa je u igru ušao Aleksandar Lutovac. Upravo ta desna strana odbrane Partizana nije postojala u 43. minutu, kada su Zec i Gavrić "doturili" loptu do usamljenog Vukadinovića na 20-ak metara od gola, a ovaj je treću izglednu priliku svog tima u prvom poluvremenu iskoristio da najavi uzbudljiviji nastavak.

A u drugom poluvremenu je domaćin mnogo pre završnice trebalo da "overi" pobedu, ispromašivali su se Sadik i Suma, a onda je Partizan stigla surovija kazna nego što je bilo ko mogao da pretpostavi. Najpre je Bjeloš u 83. minutu posle šuta Vukadinovića, koji je Stojković skrenuo do prečke, pogodio sa tri metra, da bi rezervista Eskić potpuno šokirao promrzle navijače crno-belih u petom minutu nadoknade.

PARTIZAN - NAPREDAK 2:3 (2:1)
STRELCI: Suma u 12. i 34. za Partizan, a Vukadinović u 43, Bjeloš u 83. i Eskić u 90+5. minutu za Napredak. Stadion Partizana. Gledalaca: 1.000. Sudija: Novica Anđelovski (Kačarevo) 7.

PARTIZAN: Stojković 6 - Miletić 6 (od 38. Lutovac 5,5), Ostojić 6, Pavlović 6, Urošević 5,5 - Zdjelar 6, Natho 6,5 - Tošić 6 (od 76. Stevanović -), Suma 7, Asano 6 (od 90+2 Jovanović -) - Sadik 6,5.

NAPREDAK: Milošević 7,5 - Aksentijević 7, Obradović 7, Milovanović 6,5, Spremo 6,5 - Bjeloš 7,5, Baha 6 (od 80. Markoski -) - Ivanović 6,5, Zec 7 (od 88. Eskić -), Vukadinović 7,5 - Gavrić 7 (od 90+3 Đorić -).

Igrač utakmice: Miroslav Bjeloš (Napredak)

16:47 - SASTAVI

Partizan: Stojković, Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević, Zdjelar,  Natho, Tošić, Suma, Asano, Sadik.

Napredak: Milošević, Aksentijević, Obradović, Milovanović, Spremo, Bjeloš, Baha, Ivanović, Zec, Vukadinović, Gavrić.

17:05 - UTAKMICA JE POČELA

Meč u Humskoj je počeo sudija Anđelovski je dao znak za start utakmice.

17:11 - SPOR POČETAK MEČA

U prvih desetak minuta utakmice nema previše uzbuđenja. Ni jedni ni drugi za sada nisu previše pokazali.

17:17 - SUMA DONEO PREDNOST

GOOOL - Dobra akcija Partizana. Asano je prošao po strani, vratio za Sadika koji je šutirao, Suma je iskoristio to što se defanzivci Napretka nisu dobro postavili i rutinski je sproveo loptu u mrežu.

17:20 - NEVEROVATAN PROMAŠAJ NAPRETKA

Mogao je Napredak ekspresno do izjednačenja. Ivanović je izašao sam pred gol, šutirao je pravo u Stojkovića koji je odlično istrčao i skratio ugao.

17:22 - ASANOV POKUŠAJ ZAUSTAVLjEN

Još jedna brza akcija crno-belih, Urošević je vratio za Asana koji je dobro šutirao, ali je golman Milošević još bolje reagovao.

17:27 - NATHO POVREĐEN

Baha je neoprezno startovao na Nathu i za to dobio žuti karton, a u teren je odmah ušla lekarska ekipa Partizana. Fudbaler Partizana je pokazao da može da ostane u igri, iako je vidno da hramlje.

17:30 - PROMAŠAJ SADIKA

Sadik je odradio pripremu za šut odlično, fintom izbacio čuvara, imao odličnu poziciju da sa nekoliko metara zatrese mrežu, odlučio se da proba da iznenadi golmana i da gađa bliži ugao, lopta je pogodila samo stativu.

17:35 - VELIKA PRILIKA ZA NAPREDAK

Savršena akcija Napretka, Aksentijević je ostavio loptu za Ivanovića i tako prevario Stojkovića, ali je Ostojić sa gol-linije izbacio loptu i sprečio pogodak.

17:39 - SUMA ZA 2:0

GOOOL - Stigla je kazna za promašaj. Dobro izveden slobodan udarac, gužva u kaznenom prostoru gde je Miletić uspeo da vrati loptu za Sumu koji je postigao drugi pogodak. U svemu tome se Miletić požalio na povredu.

17:43 - MILETIĆ IZAŠAO

Miletić ne može da nastavi meč. U igru je ušao Lutovac.

17:48 - NAPREDAK SMANjIO ZAOSTATAK

GOOL - Napredak je nagradio sebe za dobre akcije. Gavrić je uposlio Vukadinovića koji je poslao loptu iza leđa Stojkovića.

17:51 - POLUVREME

Poluvreme u Humskoj. Partizan vodi sa 2:1.

18:10 - POČELO DRUGO POLUVREME

Drugo poluvreme je počelo u Humskoj.

18:15 - ŠANSE NA OBE STRANE

Imali su i jedni i drugi po jednu dobru priliku na startu drugog poluvremena. Mreže su ostale mirne.

18:18 - DOBRA PRILIKA ZA SADIKA

Odličan centaršut, Sadik je bio najviši u skoku, ali je preslabo šutirao glavom, lak posao za golmana Miloševića.

18:25 - POKUŠAJI TOŠIĆA

Oprobao se Tošić dva puta u kratkom vremenskom razmaku. Oba puta je čuvar mreže Miloševića reagovao rutinski.

18:29 - GREŠKA SADIKA U PRIJEMU

Ostao je Sadik sam u petercu, ali je veoma loše primio loptu i dao dovoljno šansu protivnicima da osujete njegov pokušaj.

18:30 - NEVEROVATAN PROMAŠAJ SUME

Mogao je Suma da postigne i treći gol u 66. minutu. Našao se u situaciji jedan na jedan sa golmanom, ali je Milošević sjajno intervenisao. Potom je Suma pokušao da fintom prevari čuvare, nije uspeo.

18:37 - TOŠIĆ PROBAO IZ SLOBODNOG UDARCA

Suma je morao bolje da reaguje u kontri, igrači Napretka su napravili faul, a loptu je namestio Tšić. Šutirao je dobro, ali preslabo. Lak posao za Miloševića.

18:40 - STEVANOVIĆ U IGRI

U igru je ušao mladi Filip Stevanović. Izašao je Zoran Tošić koji se odmah uputio ka svlačionici.

18:43 - NEMOGUĆ PROMAŠAJ SADIKA

Teško je objasniti kako Sadik nije postigao gol. Odradio je sve kako treba. Sjajnom fintom prevario čuvare, mogao da bira kako loptu da smesti u mrežu, umesto toga je pogodio stativu. To je iznerviralo i trenera Miloševića koji nije mogao da veruje kako nije bio gol.

18:45 - ASANOV PROMAŠAJ, PA PRILIKA ZA NAPREDAK

Imao je Asano priliku da iz dobre pozicije postigne pogodak. Nije uspeo, pa je usledila ekspresna kontra Napretka. Uz dosta sreće su uspeli da se izvuku.

18:48 - NAPREDAK IZJEDNAČIO

GOOOL - Stigla je kazna Partizanu za sve promašaje. Dobar konrer napretka, Vukadinović je pokušao, Asano odbio loptu do prečke, ali je ona pala pravo na nogu Bjelošu kome nije bilo teško da ubaci loptu u gol.

18:53 - NATHO POKUŠAVA

Prvo je Natho probao udarcem sa oko 20 metara, lopta je završila tik pored stative, da bi potom uputio odličan centaršut gde su trojica igrača Partizana zasmetala jedan drugom u kaznenom prostoru.

18:55 - JOŠ ČETIRI MINUTA

Igraće se još četiri minuta u drugom delu.

18:56 - POSLEDNjA PROMENA MILOŠEVIĆA

Napravio je Milošević poslednju promenu u 91. minutu. Umesto Asana je ušao Strahinja Jovanović.

18:58 - OSTOJIĆ SPASILAC

Krenuo je Napredak u kontru, imali su odličnu šansu, ali je Ostojić sjajnim startom sprečio loptu da dođe do usaljenog igrača Napretka.

18:59 - PREOKRET NAPRETKA

GOOOL - Napredak dolazi do pobede u 95. minutu. Lutovac je izgubio loptu, Đorić je maestralno prebacio loptu do Eskića koji je poslao loptu kroz noge Stojkoviću za veliko slavlje.

19:00 - KRAJ UTAKMICE