Mesi kralj slobodnjaka: Opet se priča samo o Leovim “blizancima” (VIDEO)
10. 11. 2019. u 20:12
Argentinac novim het-trikom protiv Selte zadivio fudbalski svet. Dva za sve fudbalske sladokusce, iz dva slobodna udarca
Leo Mesi foto: AP Photo/Joan Monfort
Statističari su odmah izbacili podatak da se Leo u španskom prvenstvu izjednačio po broju het-trikova sa Kristijanom Ronaldom. Obojica su ih postigla po 34, s tim da je Barsinom asu trebalo 459 utakmica u La ligi, dok je Portugalac do tog dostignuća stigao posle 228 mečeva u La ligi.
Fascinantno je kako su se neke druge cifre poklopile kod Mesija, kao u nekoj igri kruga. Prvi het-trik u Barsinom upisao je protiv Real Madrida, 10. marta 2007, kada je bilo 3:3. Prvi gol iz slobodnog udarca dao je 4. oktobra 2008. u ubedljivoj pobedi na "Nou Kampu" protiv Atletiko Madrida (6:1).
U subotu, 9. novembra na meču sa Seltom, Mesi je trećim golom na utakmici postigao svoj 52. pogodak iz slobodnjaka i kompletirao 52. het-trik u karijeri.
U poslednje tri sezone Leo je postigao čak 16 pogodaka iz slobodnjaka, dok je na primer u tom periodu čitava ekipa Real Madrida dala tri gola iz slobodnog udarca. Skoro su kao penali jer je od poslednjih šest slobodnjaka u španskom prvenstvu iskoristio čak tri.
Takođe, Mesi je jedinstven i po tome što mu je od 2009. ovo 11 godina na kojoj je dao 40 i više pogodaka. Kad ih sve izbroji, u karijeri ih je do sada postigao 680 na 834 utakmice od toga 612 u katalonskom klubu.