Fudbaleri Lajpciga pobedili su danas u Berlinu Hertu sa 4:2, u utakmici 11. kola Bundeslige i popeli se na drugo mesto na tabeli.

Herta je povela u 32. minutu golom Maksimilijana Mitelštata, a izjednačio je Timo Verner u 38. minutu iz penala. Lajpcig je poveo u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena golom Marsela Sabicera, dok je treći gol postigao Kevim Kampl u 86.

Drugi gol na meču Verner je postigao u prvom minutu nadoknade vremena, a konačan rezultat postavio je Devi Zelke samo minut kasnije. Interesantno je da je meč počeo  tako što su navijači simbolično srušili berlinski zid na 30. godišnjicu od pada spomenutog simbola.

Lajpcig je ostvario šestu pobedu i sa 21 bodom zauzima drugo mesto na tabeli. Bod više ima prvoplasirana Borusija iz Menhengladbaha, ali i utakmicu manje. Herta je pretrpela treći uzastopni poraz, ukupno šesti u prvenstvu i 13. je na tabeli sa 11 bodova.

Fudbaleri Union Berlina pobedili su kao gosti Majnc sa 3:2. Berlinski tim poveo je u 30. minutu golom Markusa Ingvartsena, a zatim je dva gola postigao Sebastijan Anderson, u trećem minuu nadoknade prvog poluvremena i u 51. minutu. Golove za Majnc postigli su Karim Onisivo u 81. minutu i Danijel Brosinski u četvrtom minutu nadoknade vremena.

Union Berlin je vezao dve pobede i posle ukupno četvrte zauzima 11. mesto na tabeli sa 13 bodova. Majnc je pretrpeo osmi poraz u ligi i 16. je na tabeli sa devet bodova.

U ostalim utakmicama Augsburg je na gostovanju pobedio Paderborn sa 1:0, dok su Šalke i Fortuna odigrali nerešeno 3:3.

Kasnije je na programu veliki derbi između Bajerna i Borusije iz Dortmunda.