U KAZAHSTANU, ipak, vlada Astana. U velikom derbiju Astana je na svom terenu pobedila lidera Kairat 3:1, i tri kola pre kraja, ali sa utakmicom manje, stigla na dva boda od velikog rivala i u preostala tri kola ima realne šanse da odbrani titulu.

Meč je opravdao epitet derbija, bilo je šansi na obe strane, ali je domaćin imao bolju realizaciju. Tomasov je u svom stilu doneo prednost u 9. minutu. Ušao je sa desne strane u šesnaesterac i pogodio dijagonalom mrežu golmana Pokatilova. Kizničenko je u 61. minutu glavom povisio na 2:0, ali je rezultatsku neizvesnost vratio Rade Dugalić u 69. minutu. Kairat je sve pokušao da izjednači, a u tom riziku kazna ih je stigla u 90. minutu od mladog Jange.

Astana je igrala u sastavu: Erić - Rukavina, Postnikov, Šimunović, Šomko - Rotariju, Majevski, Bejsebekov - Tomasov (od 55. Pertsuk), Murtazajev (od 89. Janga), Kizničenko (od 89. Longvinenko).