SIGURAN trijumf šampiona pred put u London, uz nepotrebnu sudijsku pomoć. Crvena zvezda je rutinski savladala Rad (3:1) a to bi uradila i da joj arbitar Maksimović nije dosudio nepostojeći penal kod rezultata 1:0.

Za Zvezdine navijače verovatno je najvažnije što se Milan Pavkov naoštrio da posle Liverpula smesti koji i Totenhemu, možda već u utorak na prvom dvoboju. U 6. minutu otvorio je Radovu „kapiju“. Prvo je vrhunski asistirao i izbacio Tomanea da ostane oči u oči sa golmanom gostiju Markovićem. Međutim, pošto Portugalac nije uspeo da „povuče mat“ iz zicera, na odbitak je natrčao Pavkov i poslao loptu u mrežu – 1:0.

Posle vođstva, domaćin je krenuo i po drugi gol a dobio ga je greškom sudije. Marin je u 38. minutu odlično proigrao Rodića pri ubacivanju iz drugog plana. Levi bek crveno-belih je pokušao da zaobiđe Markovića, ćušnuo je loptu i pao bez kontakta. Penal nije bio pravedna Maksimovićeva odluka, a Marin nije propustio priliku da duplira prednost.

Da arbitar iz Inđije nije brzao i napravio previd, mogao je pred kraj prvog poluvremena da mnogo lakše pokaže na belu tačku kada je kapiten crveno-belih Marin sapleten u Radovom šesnaestercu.

U 65. minutu su i gosti dobili jedanaesterac, Perendija ga je realizovao. Drame iapk nije bilo jer je domaćin pojačao gas. Posao je završen u 76. minutu. Tačku na utakmicu i Zvezdin trijumf stavio je desni bek Marko Gobeljić preciznim udarcem po zemlji.

Holanđanin Van la Para je mogao je i na drugom meču zaredom da se upiše u strelce, imao je dve dobre prilike, ali ih nije iskoristio.

Crveno-beli u ponedeljak ujutro putuju u London na megdan sa Totenhemom (utorak 21.00), ova trojka je doprinela da se na put krene u dobrom raspoloženju. Ispratio ih je pravi vatromet na „severu“ posle utakmice i skandiranje „Svi u napad“.

STRELCI: Pavkov u 6, Marin u 39. (iz jedanaesterca), Gobeljić u 76. za Crvenu zvezdu, a Perendija u 66. (iz jedanaesterca) za Rad.. Stadion: „Rajko Mitić“. Gledalaca: 7.112. Sudija: Đorđe Maksimović (Inđija) 5.

C. ZVEZDA: Popović - - Gobeljić 7, Pankov 6, Milunović 7, Rodić 7 – Jovančić 7 (od 85. Ivanić -), Vulić 7, Garsija 6,5 (od 88. Simić -), Marin 7 – Pavkov 7, Tomane 6,5 (od 73. Van la Para 7).

RAD: Marković 6,5 - Nikolić 6, Perendija 6,5, Petrović 6, Milošević 6 – Stjepanović 6 (od 78. V. Trifunović -), Busnić 6, D. Živković 6 - V. Trifunović 6 (od 58. Riznić 6), Ilić 6 (od 71. Kasalica 6), Bjedov 6.

IGRAČ UTAKMICE: Milan Pavkov (C. zvezda)