Igrač Liverpula novac troši na izgradnju škola i bolnica

Tanjug

17. 10. 2019. u 12:35

Ne želim da pokazujem luksuz. Težim ka tome da neki ljudi dobiju bar malo onoga što je meni život pružio, kaže Mane

Играч Ливерпула новац троши на изградњу школа и болница

Twitter Class 91.3 Fm@Class913fm

Poznato je da Senegalac iz redova Liverpula Sadio Mane zarađeni novac troši na siromašne sunarodnike u domovini jer nikada ne zaboravlja svoje detinjstvo.


Mane je već u domovini finansijski pomogao da se sagrade škole, bolnice i stadioni, ali i porodicama u ekstremnom siromaštvu. On daje po 70 evra mesečno porodicama u najsiromašnijoj oblasti Senegala. Do sada im je uplatio 50.000 franaka.

"Sada je prilika da pomognem ljudima. Umesto da trošim novac na stvari koje mi nisu potrebne. Gradim škole, kupujem hranu i odeću za siromašne, za one koji nisu imali sreće kao ja", zaključuje 27-godišnji krilni napadač prvaka Evrope.

Kada je, letos, bio u poseti školi u selu Bambali čiju izgradnju finansira sa 270.000 evra Mane je rekao:

"Za mene je obrazovanje veoma bitno, jer ga nisam imao. Ova škola će vam omogućiti bolju karijeru i budućnost"



— Class 91.3 Fm (@Class913fm) July 28, 2019

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (5)

Masan

17.10.2019. 13:47

A nasi jure po splavovima i karleusu, tuga. Nisu duzni da daju ali ne treba i ubijati narod u pojem njihovim.... znate i sami

Mića

17.10.2019. 15:16

To isto čine i neki naši sportisti:Luka Milivojević, Nemanja Matić, Novak Đoković...! No, nažalost, mnogo više je onih koji se razbacuju novcem, i zaboravljaju ko su, odakle su i ko je sve zaslužan za rezultate i sportske visine koje su dosegli!