DA nosi manji broj kopački, srpski golgeter Luka Jović (21) mogao je da uživa u prvencu u dresu najvećeg evropskog kluba Reala. Ovako, pošto mu je špic obuće bio u milimetarskom ofsajdu sinoć u 58. minutu duela sa Osasunom (2:0), VAR mu je poništio gol, pokvario slavlje, pa će morati još malo da sačeka da izbriše nulu u koloni pogodaka za "kraljevski klub".

Naš reprezentativac, međutim, nije klonuo duhom, i nakon susreta šestog kola Primere se oglasio na "Instagramu":

- Važna pobeda. Nisam srećan, jer nisam postigao gol, ali znam da sam blizu prvog pogotka - napisao je Jović, koga su Madriđani platili 60 miliona evra u letnjem prelaznom roku.

Sledeća šansa da probije led biće u subotu, u gradskom derbiju sa Atletikom na stadionu "Vanda Metropolitano" (21.00, ukoliko mu trener Zinedin Zidan ukaže šansu. Pre reprezentativne pauze, lider španskog prvenstva Real će odigrati i još dva susreta na domaćem terenu, protiv Briža u Ligi šampiona, i Granade.

Posle sezone iz snova, kada je 27 puta bio strelac na 48 susreta za klub iz Frankfurta, Luka zasad još posti, iako je bio dobar u igri za to malo vremena. Upisao je u Primeri i LŠ zajedno šest utakmica (5+1), mada kada se pogledaju minuti na travi (216), to nisu ni dva i po meča. Kako god, verovatno jedva čeka da ubaci loptu u mrežu, što nije učinio još od 10. juna, kada je Srbija pobedila Litvaniju (4:1).

BEZ SRPSKOG POGOTKA OD 1987.

POSLEDNjI pogodak nekog srpskog fudbalera za Real zabeležen je još u oktobru 1987, kada je strelac bio vezista Milan Janković. Kasnije, ostali naši fudbaleri nisu dali gol - Predrag Spasić (22 meča za Madriđane), Dejan Rambo Petković (5), Perica Ognjenović (12).