Stevanović ostvario san: Gol za Partizan i proslava ispod juga

M. Blažić

02. 08. 2019. u 15:05

Želja kao napadaču mi je, naravno, da postižem golove i da ekipa pobeđuje. Eto sinoć se zadesila takva prilika koju sam morao da iskoristim – kaže tinejdžer crno-belih

Стевановић остварио сан: Гол за Партизан и прослава испод југа

Filip Stevanović foto: M. Vukadinović

NIJE uspeo da nadmaši rekord Dušana Vlahovića i postane najmlađi strelac u istoriji Partizana (sadašnji napadač Fiorentine je to učinio sa 16 godina, dva meseca i pet dana), ali je majstorijom protiv Konahsa i završnim udarcem protiv nedoraslog rivala još jednom najavio da crno-beli u svojim redovima imaju biser koji bi uskoro mogao da "prodrma" evropske velikane. Filip Stevanović, koji za nešto manje od dva meseca puni 17 godina, odigrao je drugo poluvreme revanša sa Konahsom "kao mator" i u stilu Kristijana Ronalda stavio tačku na ubedljivu pobedu svog tima.


Hladne glave, dan posle prvenca u crno-belom dresu, Stevanović je mirno analizirao nešto što se svakako ne dešava često dečacima u njegovim godinama.


- Ništa specijalno, nisam imao tremu jer imam veliku želju za dokazivanjem. Zahvalan sam stvarno celom stručnom štabu na ukazanoj šansi i celoj ekipi što me opuštaju svakim danom sve više i više, na utakmicama pogotovo.


PROČITAJTE JOŠ: KRAJ: Partizan-Konahs 3:0


DUG 20,3 MILIONA EVRA NA sajtu Agencije za privredne registre objavljen je izveštaj revizora za 2018. godinu, po kojem je ukupan dug Partizana 20.306.627 evra! Njegov najveći rast je bio u 2018. godini, kada su crno-beli prihodovali nešto više od osam miliona, ali su ukupni rashodi bili iznad 17 miliona. Razlog je što Partizan nije igrao u grupnoj fazi nekog evropskog takmičenja, pa je zbog toga ostao bez nagrada UEFA, a nije bilo ni velikih transfera u inostranstvo.

Odlična reakcija u tom 73. minutu omogućila je Filipu da otrči ka južnoj tribini i u navijačkom grotlu proslavi nešto što će nesumnjivo pamtiti ceo život.


- Želja kao napadaču mi je, naravno, da postižem golove i da ekipa pobeđuje. Eto, protiv Konahsa se zadesila takva prilika koju sam morao da iskoristim. Naravno, proslava gola na "jugu" mi je oduvek bila želja kad postignem prvenac u Partizanu. Čestitali su mi svi, naravno. Porodica, saigrači, treneri, prijatelji, stvarno sam presrećan.


Imao je Partizan problema, posebno u prvih 45 minuta, kada su svi Morisonovi igrači stajali iza lopte, bez želje da bilo šta pokušaju na ofanzivnom planu.


- Ušli smo u meč znajući da samo u jednom segmentu mogu možda da nam pariraju, a to je fizički. U prvom meču je bilo dosta teže, nismo toliko znali o protivniku. Pored toga, uslovi koje imamo u Beogradu se ne mogu porediti, tako da ima svega. Najbitnije da smo ih se rešili. Idemo dalje, sve želje su mi vezane za kvalifikovanje u Ligu Evrope i duplu krunu u Srbiji - optimistički je zaključio Stevanović.



Nova prilika za Stevanovićevo dokazivanje je već u nedelju kada crno-bele u 20 časova očekuje prvenstveni okršaj protiv Mačve pred praznim tribinama, a već u četvrtak u Humsku u prvom meču trećeg kola kvalifikacija Lige Evrope Partizan dočekuje tursku Malatiju.


SPEC. V.N.

FUDBALERI Konahsa ostavili su besprekorno čistu svlačionicu posle gostovanja Partizanu.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije