OD IZVEŠTAČA "NOVOSTI": JEREVAN

EKSPRESNO je Čukarički srušio bilo kakvu nadu jermenskog Banantsa, ako je i bilo posle 3:0 u Beogradu, i rezervisao avion za Norvešku još ubedljivijim trijumfom u revanšu 5:0 (2:0), ukupno 8:0!. Ako sutra uveče ne bude neviđenog fudbalskog čuda, beogradski tim igraće u sledećoj rundi kvalifikacija za Ligu Evrope sa Moldeom, koji je u prvom duelu deklasirao Rejkjavik sa Islanda sa čak 7:1 (prvi meč u Norveškoj igraće se 25. jula u Norveškoj).

Danas je u Jerevanu mnogo toga bilo u znaku "trojke" pre nego što je pukla "petarda". Meč je počeo na plus 33 Celzijusa, "brđani" su imali 3:0 iz Beograda, a priča o prolasku u naredno kolo bila je završena već u 3. minutu. Na sceni je bio isti tandem kao i kod prvog gola u Beogradu, samo su sada zamenjene uloge - Tedić je asistirao, Stojanović pogodio i utbao stazu za Norvešku.

Trener Aleksandar Veselinović izveo je isti tim kao i prošlog četvrtka u Beogradu, sa željom da i na strani predstavi veliki broj mladih fudbalera i dokaže da nije tipičan srpski trener, jer bi se među njima velika većina opredelila za "siguricu" i neku zatvoreniju varijantu. Nagrada u vidu rezultata stigla je brzo, razlika u kvalitetu bila je jasna i u prvoj utakmici, a dvoboj sa liderom Norveške biće idealna prilika da se vidi stvarna moć Čukaričkog.

Nadu Banantsa da da može makar do remija ili čak i pobede oduzeta je u 31. minutu. Opet su isti igrači srpskog kluba bili na sceni. Ovog puta golman domaćina Ajrapetjan odbio je loptu posle šuta Stojanovića, ali samo do Tedića, koji ga je već teći put savladao u ovom dvoboju.

Ostalo je samo da se posao rutinski privede kraju, jer su fudbaleri Čukaričkog sigurno već počeli da misle na startni dvoboj srpske Superlige sa Napretkom i na Norvešku. Posebno kada je Luković iz "mrtvog" ugla proturio loptu pored golmana i već u 49. minutu na semafor upisao beogradski rezultat, s tim što je jermenska "trojka" rezultatski bila mnogo lakša i brža.

Mreža Banantsa napunjena je do vrha, opet se istakao rezervista Birmančvić (gol, iznuđen penal i potpuno bespotrebno skidanje dresa posle pogotka i "rasprava" sa domaćim navijačima), pogodio je i Stojanović sa bele tačke...

BANANTS - ČUKARIČKI 0:5 (0:2)

STRELCI: Stojanović u 3. i 75. iz jedanaesterca Tedić u 31, Luković u 49, Birmančević u 71. minutu. Stadion Banantsa. Gledalaca: 2.500. Sudija: Joanis Papadopulos (Grčka) 7.

BANANTS: Ajrapetjan 5 - Ajvazjan 5, Kpodo 5, Voskanijan 5, Petrosjan 5 - Kamara 5, Beraghamjan 5 (od 60. Kobzar -), Dašijan 5 - Melkonjan 5, Stanojević 5 (od 46. Hakobjan 5), Glišić 5 (od 73. Sinijavski -).

ČUKARIČKI: Belić 7 - Ćirković 7, Šapić 7, Puškarić 7 (od 73. Kamenović -), Bogosavac 7 - Docić 7,5 (od 60. Đorđević - ), Kovač 7, Stojanović 8 - Vidosavljević 7, Luković 7,5, Tedić 7,5 (od 53. Birmančević 7,5).

Igrač utakmice: Stojanović (Čukarički).

SPEC: Dimitrije Kamenović, koji je ušao u igru u drugom poluvremenu danas je napunio 19 godina