RADNIČKI je 75 minuta držao laganu "nulu" u Talinu, a onda je iskusni Konstantin Vasiljev uz obilatu pomoć odbrane Nišlija asistencijom i golom doneo Flori pobedu od 2:0 (0:0) pa će Nišlije za sedam dana na "Čairu" imati težak posao da se plasiraju u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope.

Ekipa Sime Krunića platila je ceh neuigranosti, nespremnosti, kasnom formiranju ekipe, jer su igrači dolazili do pre nekoliko dana, ali i opredeljenju da prvo odbrane gol, a u napadu šta urade preko brzonogog Jirke, daleko najboljeg igrača Nišlija koji je stigao na pozajmicu iz Crvene zvezde.

Defanziva je funkcionisala dobro, ofanziva nije prolazila, pa je prvi deo prošao bez šansi, a u nastavku smo videli dve kolosalne prilike na obe strane u 30 sekundi 52. minuta. Igonin je ispustio loptu ali Bondarenko, pa Đorđević nisu iskoristili poklon. Umesto u mreži, lopta se odbila u kontri do Vasiljeva koji je zašprintao sam od centra prema Petroviću. Međutim, Jirka je demonstrirao paklenu brzinu, sustigao i dovoljno omeo iskusnog vezistu da omogući golmanu da mu pročita nameru i odbrani zicer. I kad se činilo da će meč otići u "nulu", Vasiljev je odlično izveo prekid, Petrović je maestralno odbranio udarac Pirga, ali su defanzivci spavali, a Lepik ubacio loptu u mrežu. Jurnule su Nišlije ka izjednačenju, pritisli domaćina i zaboravili na kontru pa su doživeli nokaut. Vasiljevu je Petrović dva puta branio udarac, a iz treće je najbolji igrač meča zadao veliku glavobolju Kruniću.

STRELCI: Lepik u 75. i Vasiljev u 89. minutu. Stadion: "Lilekila" u Talinu. Gledalaca: oko 2.000. Sudija: Aleksandru Tean (Moldavija) 6,5.

FLORA: Igonen 5,5 - Kams 6, Kusk 7, Pirg 7, Jarvelaid 7 - Kreida 6, Ainsalu 6 - Livak 6, Vasiljev 8, Miler 6 - Sorga 5,5 (od 73. Lepik 7).

RADNIČKI NIŠ: Nik. Petrović 7,5 - Todorovski 5,5, L. Đorđević 6, Ostojić 6, S. Đorđević 6,5 - Bondarenko 6, Noma 6 - Jirka 7, Meleg 6 (od 77. S. Stojanović -), Tomić 5,5 (od 63. Batrović 6) - Bojović 5,5 (od 70. Makarić -).

IGRAČ UTAKMICE: Konstantin Vasiljev (Flora)