Mlada fudbalska reprezentacija Srbije porazom se oprostila od učešća na Evropskom prvenstvu u Italiji i San Marinu.

Izabranici selektora Gorana Đorovića su u poslednjoj utakmicu grupne faze izgubili od selekcije Danske 2:0 (1:0).

21:05 - POČELA UTAKMICA

Meč je počeo napadom "orlića". Danci su prvi pripretili, u 2. minutu su imali prvi korner na meču, ali nije bilo veće opasnosti pred golom Srbije.

21:11 - PRILIKA ZA DANCE

Prvu ozbiljniju priliku na meču napravili su Danci. Izveli su dobar kontranapad po levoj strani, Drejer je iskosa ušao u kazneni prostor Srbije, šutirao je po zemlji u kontraugao pored istrčalog Rosića, ali je na sreću "orlića", lopta prošla pored stative.

21:16 - PONOVO PRETE DANCI

U 14. minutu Danci ponovo prete. Ovoga puta akcija je išla po desnoj strani, posle centaršuta usamljen na petercu se našao Brun Larsen, šutirao je iz prve, ali preko gola.

21:20 - GOL - DANCI VODE

Danci vode od 21. minuta - strelac je Brun Larsen. Ponovo je "pukla" odbrana "orlića" po desnoj strani, Larsen je ušao iskosa u kazneni prostor i pogodio je kontraugao nemoćnog Rosića polu visoko.

Danska je odmah kaznila promašaj Srbije u napadu koji je prethodio golu. "Orlići" su uzeli loptu na sredini terena, Lukić je povukao kontranapad i prosledio loptu do Radonjića koji je odlično utrčao po levoj strani, i po zemlji uposlio Šaponjića. Ipak, nekadašnji napadač Partizana je šutirao iz prve visoko preko gola.

21:31 - ŠAPONjIĆ "POŽUTEO"

Prvi žuti karton dobio je Ivan Šaponjić u 26. minutu.

21:38 - PRETI RADONjIĆ

Srbija je prvi šut u okvir gola rivala uputila u 38. minutu. Radonjić je napao po levoj strani, povukao loptu malo ka sredini i šutirao snažno sa preko 20 metara u bližu ugao golaman Danske, koji je bio odlično postavljen i loptu je prosledio u korner, posle kojeg nije bilo veće opasnosti po gol Danaca.

21:45 - DOBRA AKCIJA; BEZ REALIZACIJE

Pripretili su srpski reprezentativci u 44. minutu, ali su se Lukić, Bogosavac i Šaponjić prekombinovali, pa su danski defanzivci uspeli da loptu izbiju u korner, posle kojeg nije bilo opasnosti po njihov gol.

21:52 - POLUVREME

Posle jednog minuta nadokande vremena, glavni arbitar meč je odsvirao kraj prvog poluvremena.

22:04 - POČELO JE DRUGO POLUVREME

Počelo je drugo poluvreme, treneri nisu menjali ništa u sastavima.

22:08 - GOL - DANCI DUPLIRALI PREDNOST

Iz prve prilike su Danci su duplirali prednost, ali su veliku pomoć imali u defanzivcima Srbije. Posle kornera sa desne strane, lopta je dva puta pala u kaznenom prostoru "orlića, koji su bez reakcije posmatrali kako sa pet metara Rasmusen pogađa gol u 51. minutu.

22:18 - NOVI POKUŠAJ RADONjIĆA

Samo što su krenuli sa centra "orlići" su pripretili Dancima. Radonjić je pokušao iskosa sa leve strane, sa dvadesetak metara, ali je šutirao pravo u čuvara mreže rivala.

22:20 - SREĆA UZ "ORLIĆE"

Malo je nedostajalo da Danci i treći put zatresu mrežu Srbije. Olsen je ostao usamljen na ivici kaznenog prostora, šutirao je snažno po zemlji, ali je lopta prošla malo pored stative.

22:23 - PONIŠTEN GOL DANCIMA

Nastavljaju Danci sa napadima. Ovoga puta su uspeli da postignu gol, ali je radost Bilinga u 57. minutu prekinula podignuta zastavica pomoćnog sudije, koji je signalizirao ofsajd. Glavni arbitar Kulbakov je posle asistencije iz VAR sobe otišao da pogleda snimak, posle čega je potvrdio odluku aistenta.

22:26 - PRVA IZMENA ĐOROVIĆA

Đorović je prvu promenu napravio u 61. minutu. Umesto Nemanje Radonjića na terenu je Luka Adžić. Novi žuti karton za "orliće", u 63. minutu opomenut je Saša Lukić. U 68. minutu promena i u selekciji Danske, Drejer je ustupio mesto Skovu.

22:37 - JOVELjIĆ UMESTO ŠAPONjIĆA

U 81. minutu Dejan Joveljić je ušao u igru umesto Ivana Šaponjića. Tome je prethodila dobra akcija "orlića" po levoj strani, koja je završena odbranom golama Danske, posle pokušaja Terzića, koji je šutirao po zemlji, malo iskosa sa sedam, osam metara.

U 82. minutu Sorensena menja Vind.

22:42 - PREČKA SAVEZNIK DANSKE

Nisu "orlići" imali ni sreće u 85. minutu. Saša Lukić je odlično povukao loptu kroz sredinu terena, uposlio je Luku Adžića, koji se ubacivao po levoj strani. Nekadašnji fudbaler Crvene zvezde se odlučio na šut iz prve tek što je zakoračio u kazneni prostor, ali se prilikom šuta malo okliznuo, što je doprinelo da lopta ode nešto više nego što je bilo potrebno.

22:48 - POČELA NADOKANDA VREMENA

Igra se pet minuta nadokande vremena. Meč je završen pobedom Danske, koja je u finišu mogla i do ubedljivijeg trijumfa.