Crvena zvezda će imati priliku da se ove sezone okiti duplom krunom.

Crveno-beli su odigrali nerešeno bez golova protiv Mladosti u Lučanima, u revanš meču polufinala Kupa Srbije, ali će zahvaljujući rezultatu iz prvog meča (4:1) igrati u finalu.

Izabranici Vladana Milojevića će ime protivnika u borbi za trofej saznati večeras, posle meča Radnički Niš-Partizan.

17:30 - PRVO POLUVREME

Počeo je meč u Lučanima. Gosti su krenuli sa centra i odmah pokušali da uposle Pavkova. Uvodni minuti protekli su u inicijativi crveno-belih, ali je domaćin ipak prvi došao do ozbiljne šanse. Jovanović je probio po levoj strani u četvrtom minutu, želeo je da uposli saigrača u petercu, ali je Borjan intervenisao.

Dva minuta kasnije usledila je odlična prilika za Zvezdu. Na gol Rosića šutirao je Marin, a već u narednom napadu šampiona Srbije pokušao je i Ivanić da zatrese mrežu rivala. Međutim, još uvek nema promene rezultata. Ni nova šansa za Mladost i šut Jovanovića nisu urodili plodom, dok je Zvezda u 14. minutu pripretila preko Rodića.

Dinamičan ritam tokom prvih 20 minuta. Lučanci prete u vazduhu - glavom je pokušao najpre Bojović, a potom i Bojić. Ipak, Borjan je za sada vrlo siguran na golu gostujuće ekipe.

Nešto mirniji nastavak revanš meča polufinala Kupa Srbije. Oko desetak minuta gotovo da nije bilo nijedne šanse. A onda u finišu prvog poluvremena povratak na ofanzivnu igru. U 40. minutu Bojić je posle centaršuta loptu poslao pored same stative Borjanovog gola, dok je u 45. Zvezda došla do najbolje šanse u dosadašnjem toku meča. Marin je šutirao sa velike distance, Rosić odbranio, ali je odbitak došao do Pavkova čiji šut je izblokiran.

Posle jednominutne nadoknade glavni arbitar je odsvirao kraj prvog poluvremena. Rezultat ostaje 0:0.

18:34 - DRUGO POLUVREME

Počelo je drugo poluvreme. Ekipa Mladosti je napravila prvu promenu u sastavu - Odita je na terenu zamenio Bojovića.

Nastavili su domaći, ali i gosti, da se oslanjaju na svoje uzdanice iz prvog poluvremena. Bojić traži prostor u kaznenom prostoru Borjana posle centaršuta, ali ga za sada dobro čuvaju defanzivci Crvene zvezde.

Crveno-beli su do prve šanse u drugom poluvremenu došli u 56. minutu preko Ivanića koji je pokušao da savlada Rosića, ali nije bio dovoljno precizan. U 61. najbolja prilika za Beograđane. Pavkov je probio po levoj strani i dugo se nameštao na levu nogu, da bi konačno raspalio po lopti. Odlično je reagovao Rosić, izbio loptu, ali se Šatara spetljao i poklonio rivalu još jednu šansu. Pavkov je ovoga puta želeo da asistira Ivaniću, ali je on glavom poslao loptu u gol-aut.

Iskusnog Oditu je u 65. minutu samo par centimetara delilo od pogotka. Akcija Lučanaca krenula je od Pejovića, a Nigerijac je zahvaljujući nepažnji Zvezdinih defanzivaca ostao sampred praznim golom. Ipak, pogodio je stativu. Klupa domaćeg tima većje bila na nogama, očekujući pogodak, ali je ostala u neverici posle neverovatnog promašaja.

Od 65. do 70. minuta Odita je bio u centru pažnje na stadionu u Lučanima. Imao je još dva zicera, ali ih nije realizovao onako kako su priželjkivali domaći. Mladost konstantno vrši pritisak naodbranu crveno-belih, ali je još uvek bez postignutog gola.

Vladan Milojević je napravio dve izmene u svojoj postavi - Vukanović je ušao u igru umesto Ivanića, dok je Gobeljić zamenio Bena. Domaći tim je nastavio da niže šanse. Andrić je šutirao direktno na gol, ali je Borjan odbranio. Ipak, to je razbesnelo Zvezdinog golmana, koji je ljut na svoje saigrače zbog brojnih propusta u odbrani.

Stativa i za crveno-bele! Zvezda je mogla do pogotka preko Marina, ali je on pogodio okvir gola. Evo i novih promena u sastavima. U ekipi Mladosti Pavlović je zamenio Tumbasevića, dok je kod crveno-belih na klupu otišao Marin, a ušao Vulić.

Posed lopte je na strani domaćeg tima, koji je dominantniji u ovom poluvremenu. Ulazimo u nadoknadu vremena. Igraće se još tri minuta - to je vreme koje Zvezdu deli od finala Kupa.

Za svega jedan minut Mladost je imala dve odlične šanse. Bojić, pa Jovanović, ali se Borjan nameće da bude igrač utakmice.

Završen je meč u Lučanima. Nije bilo golova, ali Zvezdu rezultat iz prvog meča (4:1) vodi u finale.