SA "Karađorđa" u Evropu. Partizan je u subotu u Novom Sadu nadigrao Vojvodinu za izlazak na internacionalnu scenu 2:1 (1:1). Junak trijumfa u derbiju bio je napadač "crno-belih" Rikardo koji je pogodio cilj i "zaradio" penal za trijumf svog tima i ovacije navijača Partizana.

Dva pogotka na obe strane, u samoj uvertiri duela, nagovestila su izraženu želju aktera za uspehom. Partizan je poveo već u šestom minutu majstorskim potezon Rikarda. Napadač crno-belih je petom skrenuo loptu koju mu je posle sjajnog prodora namestio Ivanović.

Međutim, izjednačenje je usledilo samo dva minuta kasnije. Pavlović je, obarajući Zukića u svom "šesnaestercu". skrivio penal za Vojvodinu. Đurić je bio precizan sa bele tačke za ravnotežu na terenu. Idealnu priliku za prednost gosti su propustili u 20. minutu, kada se istakao novosadski golman Rockov. On je odbranio šut Zakarića sa penala.

Partizan je uspeo da dođe do trijumfa u finišu i to sa penala. U 82. minutu, posle duela Rockova i Rikarda, arbitar Marković pokazao po drugi put na belu tačku za Partizan. Ovaj put, međutim, Rockov nije uspo da zaustavi snažan i precizan šut Ivanovića.

VOJVODINA 1
PARTIZAN 2

STRELCI: Đurić u 8. minutu (iz jedanaesterca) za Vojvodinu, a Rikardo u 6. i Ivanović u 83. minutu (iz jedanaesterca) za Partizan. Stadion: "Karađorđe". Gledalaca: 3.500. Sudija: Momčilo Marković 6.
VOJVODINA: Rockov 7, Veselinović 6,5, Saničanin 6,5, Devetak 6,5, Stojković 6 (od 66. Savić), Lazarević 6,5, Mitošević 7, Đurić 6,5 (od 80. Gajić), Milojević 6,5 (od 63. Topić), Zukić 6,5, Matić 6.
PARTIZAN: Stojković 7, Miletić 6,5, Marković 6,5, Pavlović 6,5, Šehović 6,5, Šćekić 6,5, Ivanović 7 (od 89. Ostojić), Zakarić 7 (od 65. Ilić), Nikolić 6,5 (od 46. Pantić), Smiljanić 6,5, Rikardo 7,5.