DOBAR Radnički, loš Partizan i očajne sudije. To je u najkraćem rezime viđenog u derbiju drugog kola plej-ofa Superlige. Domaćin je po svemu prikazanom zaslužio sva tri boda, ali ne i "mrlju" u vidu katastrofalne greške sudije Nikolića, koji je priznao gol Grbića u 48. minutu iako je Ranđelović uticao na igru nalazeći se bar dva metra u ofsajdu - 3:1 (1:1).

Nišlije su bolje ušle u četvrti ovosezonski duel starih poznanika, sa manje respekta i mnogo više rizika na planu ofanzivnih akcija. Sve se u igri Radničkog u tih prvih 45 minuta vrtelo oko osovine koju su činili nekadašnji igrači crno-belih Drinčić i Grbić. Prvi je kod svakog prekida donosio strah Kljajiću i njegovim saigračima, dok je brzonogi Grbić konstantno pretio sa boka. Ipak, bolja kontrola lopte i konkretnija igra nisu donele veću opasnost po Partizanov gol, dok je prva prava akcija na drugoj strani primorala Ristića da u 42. minutu ode po loptu u mrežu. U ulozi asistenta se našao Nemanja Nikolić, a prednost gostima doneo je Đorđe Ivanović preciznim udarcem sa nekih 13-14 metara.

POVREDA VALIJENTEA PARTIZAN u četvrtak očekuje večiti derbi u koji će ući bez dvojice iskusnih defanzivaca. Španac Valijente je napustio teren u 24. minutu zbog povrede kolena i izvesno ga očekuje pauza, dok će levi bek Nemanja G. Miletić na "hlađenje" zbog žutih kartona.

I to malo je očigledno bilo sve od Partizana, pošto je domaćin već do poluvremena vratio egal na semaforu. Nesmotren start Milana Smiljanića na ivici šesnaesterca omogućio je iskusnom Stojanoviću zicer iz slobodnog udarca. Prebacivanje živog zida u tom drugom minutu nadoknade je ujedno značilo neminovnost, a to se i desilo - 1:1.

Na krilima dobrog završetka prvog poluvremena Nišlije su u nastavku krenule još hrabrije i otresitije. I pre nego što je takav pristup mogao da da rezultat, Radnički je dobio nova "krila" u vidu sudijskog slepila, kako glavnog arbitra Nikolića, tako i njegovog pomoćnika Minića. Grbić je u tom 48. minutu uputio loptu sa levog boka, a centaršut se pretvorio u šut na gol, pošto je Ranđelović varkom tela na petercu samo propustio loptu u Kljajićevu mrežu. I sve to ne bi bilo sporno da Ranđelović nije uticao na igru u trenutku kada je bio bar dva metra u ofsajdu!

Ulazak u rezultatski minus zbog nestvarne i neshvatljive greške Nikolića i Minića očigledno je potpuno dezorijentisao goste, koji su samo četiri minuta kasnije ponovo kapitulirali i tako ostali praktično bez nade da mogu bar do boda. Levi bek Miletić je grubo pogrešio, a Ranđelović na pravi način iskoristio pas Todorovskog kako bi dotukao grogiranog rivala. Ostatak meča protekao je u jalovoj inicijativi Partizana prošaranoj povremenim sitnijim čarkama na terenu.

RADNIČKI - PARTIZAN 3:1 (1:1)

STRELCI: Stojanović u 45+2, Grbić u 48, Ranđelović u 52. za Radnički, Ivanović u 42. minutu za Partizan. Stadion: "Čair". Gledalaca: 5.000. Sudija: Bojan Nikolić (Kragujevac) 5.

RADNIČKI NIŠ: Ristić 7 - Todorovski 7, Pankov 7, Crnomarković 6,5, Đorđević 6,5 - Bondarenko 7, Drinčić 7,5 - Grbić 8 (od 83. Ad. Jovanović -), Stojanović 7,5 (od 73. Al. Jovanović -), Ranđelović 7 - Haskić 6 (od 87. Nikodijević -).

PARTIZAN: Kljajić 6 - Vulićević 6,5, Valijente - (od 24. Marković 6), Ostojić 6, N. G. Miletić 5 - Smiljanić 6, Zdjelar 6, Ivanović 6,5, Pantić 6,5 (od 76. Ndžaj -) - Nikolić 6,5, Gomeš 5,5 (od 74. Ilić -).

Igrač utakmice: Petar Grbić (Radnički).