Fudbaleri Radničkog pobedili su danas na svom terenu u Nišu Partizan sa 3:1, u utakmici 32. kola Super lige Srbije, u plej-ofu.

Partizan je poveo u 42. minutu golom Đorđa Ivanovića, a izjednačio je Saša Stojanović u četvrtom minutu nadoknade prvog poluvremena iz slobodnog udarca. Radnički je poveo iz sumnjive situacije golom Petra Grbića u 48. minutu, a pobedu je obezbedio Lazar Ranđelović u 52. minutu.

Radnički je imao više loptu u prvom delu, a prvu dobru priliku imao je u 11. minutu. Posle prodora po desnoj strani centrirao je Grbić, loptu je odbio golman Filip Kljajić do Stojanovića, koji je šutirao pored gola.

Zbog povrede kolena fudbaler Partizana Mark Valijente je u 23. minutu izašao iz igre.

U 36. minutu Grbić je dobro pronašao Nermina Haskića, koji se u dobroj prilici nije dobro snašao, dok je Nikola Drinčić u 41. minutu dobro šutirao, ali je loptu odbio u polje jedan igrač Partizana.

Partizan je poveo u 42. minutu. Nemanja Nikolić se dobro izborio za loptu i poslao je ka golu domaćih, tu je bio i Rikardo, ali je do lopte došao Ivanović i ubacio je u mrežu.

U samoj završnici prvog dela igre domaći su izjednačili. Posle prekršaja Milana Smiljanića nad Haskićem na ivici šesnaesterca, slobodan udarac dobro je izveo Stojanović i pogodio mrežu.

Radnički je poveo u 48. minutu iz sumnjive situacije. Grbić je šutirao pred gol posle prodora sa leve strane, ispred golmana Partizana u ofsajdu se nalazio Ranđelović, koji nije pipnuo loptu, ali je ometao Kljajića, koji nije mogao da dođe do lopte, koja je završila u mreži.

Posle četiri minuta domaći su udvostručili prednost golom Ranđelovića, iskosa sa desne strane.

Fudbaler Radničkog Drinčić je u 61. minutu napustio teren zbog povrede.

U završnici utakmice Partizan je napadao, pokušavali su Ivanović, Zđelar i Miletić, ali nisu uspeli da savladaju golmana Borivoja Ristića.

Radnički je drugi na tabeli sa 41 bodom, četiri manje od Crvene zvezde, a Partizan je treći sa 30 bodova, koliko ima i četvrtoplasirani Čukarički.

U sledećem kolu, u četvrtak, Partizan će igrati na gostovanju protiv Crvene zvezde, a Radnički će dočekati Čukarički.

18:03 - SASTAVI

Stadion: Čair, Sudija: Bojan Nikolić

RADNIČKI NIŠ: Ristić – Todorovski, Pankov, Crnomarković, Đorđević – Bondarenko, Drinčić – Grbić, Stojanović, Ranđelović – Haskić.

PARTIZAN: Kljajić – Vulićević, Valijente, Ostojić, N. G. Miletić – Smiljanić, Zdjelar, Ivanović, Pantić – Nikolić, Rikardo.

18:31 - KRENULA UTAKMICA U NIŠU

Počeo je meč u Nišu. Nenad Lalatović se odlučio za prilično jaku postavu, što dovoljno govori o ambicijama "meraklija" u nedelju posle podne. S druge strane, Savo Milišević je, kao što je i najavio, odlučio da odmori popriličan broj igrača.

18:42 - USPAVANKA NA ČAIRU

Posle prvih deset minuta u Nišu nije bilo većih uzbuđenja, igralo se uglavnom na sredini terena, Radnički je mogao do šanse posle kornera Nikole Drinčića, dok na drugoj strani Rikardo nije uspeo da izvede dobar kontranapad.

18:46 - ŠANSA ZA STOJANOVIĆA

Kao i u većini dosadašnjih utakmica ovih rivala, Radnički se oslanja na prodore po boku. Tako je po desnoj strani probio Petar Grbiću 12. minutu, ubacio loptu na peterac, intervenisao je Filip Kljajić, ali tako što je praktično namesito zicer Saši Stojanoviću, ali udarac "sedmice" Nišlija završio je pored stative.

18:57 - VALIJENTE ZBOG POVREDE IZLAZI IZ IGRE

Partizan teško nalazi put do gola Radničkog. Domaćin je za sada opasniji, uostalom, igrači u crvenim dresovima su i stvorili jedinu priliku do sada. Mark Valijente ne može da izdrži, osetio je bol u kolenu i tražio je zamenu. Umesto njega igraće Svetozar Marković.

19:09 - PRVI ŠUT PARTIZANA KA GOLU DOMAĆINA

Prvi pokušaj Partizanatek u 34. minutu. I to posle slobodnog udarca Danila Pantića. Udaljenost jeste bila velika, ali po lošem terenu lopta se jedva dokotrljala do Borivoja Ristića.

19:16 - SUDAR GRBIĆA I KLjAJIĆA

Delovalo je da će ovaj napad domaćina biti opasan. Grbić je prošao po levom krilu i u srcu šesnaesterca pronašao Haskića, koji je oklevao, pa se nije izborio za šansu, već je pokušao da vrati loptu Grbiću, od koga je brži bio Kljajić. Golman Partizana i ofanzivac Radničkog su se sudarili i obojica ostala da leže.

19:18 - IVANOVIĆ POGODIO ZA PREDNOST PARTIZANA

GOOOOOL! Vodi Partizanod 42. minuta- Ivanović! Konfuziju na ivici kaznenog prostora Radničkog iskoristio je napadač Partizana. Najpre je Nemanja Nikolić lepo prebacio loptu u prazan prostor, tu su se našli Rikardo i Ivanović, srećnim spletom okolnosti se ona potom našla ispred Ivanovića, a on je smireno psoeo da je plasira u desni ugao gola golmana Ristića.

19:22 - MAJSTORIJA STOJANOVIĆA

GOOOL! Milan Smiljanić je oborio Haskića na ivici kaznenog prostorau 45. minutu, a "slobodnjak" izveo Saša Stojanović. Majstorski je to izveo, prebacio "živi zid" i smestio loptu pod prečku.

19:23 - POLUVREME

Tiho prvo poluvreme je ipak bilo začinjeno sa dva lepa gola. Praktično do 40. minuta nijedna ekipa nije stigla do stopostotne šanse, Radnički je bio konkretniji i aktivniji, ali je ipak Partizan poveo preko Ivanovića, da bi Stojanović izjednačio u nadoknadi vremena.

19:43 - PARTIZAN OŠTEĆEN, RADNIČKI VODI

GOOOL! Radnički vodi od 48. minuta, ali je Partizan oštećen. Gol je postigao Petar Grbić posle udarca sa leve strane. Bio je to više pas Crnogorca za Lazara Ranđelovića, koji je bio u očiglednom ofsajdu, uticao je na igru, varkom tela ispred Kljajića prevario golmana Partizana, ali nije dirao loptu, ona je prošla pored igrača crno-belih i završila u mreži.

19:47 - RADNIČKI - PARTIZAN 3:1 - RANĐELOVIĆ

GOOOL!Radnički je do drugog gola došao posle nedozvoljene pozicije Ranđelovića. Međutim, Nišlije stižu do još jednog pogotka. Ovog puta sve je čisto. Izgubio je loptu Miletić, a Ranđelović je sjajnim udarcem pogodio dalji ugao... Mnogo će se pričati o vodećem golu Nišlija. Crno-beli su oštećeni.

19:58 - POVREDA DRINČIĆA

Povreda Drinčića. Posle duela sa Zdjelarom bivši fudbaler Partizana je ostao na travi i žalio se na povredu desne noge. Na kraju je uspeo na nogama da izađe van igre., pa se vratio na teren. Dobre vesti za Lalatovića, koji je ostavio Drinčića u igri.

20:13 - ODLIČNA ŠANSA ZA PARTIZAN

Velika šansa za Partizan. Klasu je demonstrirao Saša Ilić. Spojio je sjajnim pasom sa golom Ivanovića, ali u poslednjem trenutku ga blokira Crnomarković. Pritisak Partizana. Visoko su izašli i štoperi gostiju. Mogao je Zdjelar da iznenadi Ristića koji boksuje loptu.

20:18 - DOBAR POKUŠAJ MILETIĆA

Slobodnjak Miletića!Ilić je iznudio faul na ivici kaznenog prostora, u odsustvu Zorana Tošića, Gorana Zakarića i Danila Pantića, odgovornost je preuzeo levi bek Miletić, lepo šutirao, ali je Ristić bio siguran.

20:21 - KRAJ

Veliki trijumf Radničkog sa kojim se Nišlije opet vraćaju u trku za titulu šampiona. Zvezda im sada beži samo četiri boda, a u narednom kolu se igra "večiti" derbi.