Fudbaleri Partizana odavno su izgubili bitku za titulu u domaćem šampionatu. Zbog toga su iz Humske isticali da je dvomeč sa Radničkim u polufinalu Kupa Srbije za njih najvažniji u sezoni.

Crno-beli su u prvom susretu savladali Nišlije na svom stadionu rezultatom 1:0, a strelac jedinog pogotka bio je Rikardo Gomeš u 29. minutu.

Revanš je na programu 15. maja.

SASTAVI TIMOVA

Partizan: Stojković - N.R. Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević - Zđelar, Šćekić - Zakarić, Pantić, Tošić - Gomeš.
Klupa: Kljajić, Georgijević, Marković, N.G. Miletić, Ivanović, Smiljanić, Ilić.

Radnički Niš: Ristić - Todorovski, Pankov, Crnomarković, Đorđević - Bondarenko, Drinčić - Grbić, Kojašević, Ranđelović - Haskić.
Klupa: Kojić, Stojanović, Petrović, Aleksandar Jovanović, Aleksa Jovanović, Čumić, Nikodijević.

Sudija: Srđan Jovanović (Beograd).

18:01 - MEČ JE POČEO

Sudijskim zviždukom dat je znak za početak utakmice u Humskoj ulici, a sa centra su krenuli gosti. Od starta se povela žustra borba, pa Nenad Lalatović ni u prvom minutu nije imao mira na klupi Radničkog.

ŠANSA ZA PARTIZAN U PETOM MINUTU! Prvi udarac iz ugla na meču rezultirao je dobrom šansom za crno-bele. Tošić je izveo korner, a Nemanja R. Miletić pokušao glavom. Ipak, odlično je odreagovao Ristić na golu Radničkog.

Vrše pritisak fudbaleri Partizana na polovini gostujućeg tima. Vezali su nekoliko dobrih šansi, ali još uvek nema promene rezultata.

18:13 - RADNIČKI ČEKA PRILIKU IZ KONTRE

Partizan ima inicijativu u napadu, dok Nišlije čekaju priliku iz kontre. Posle kornera koji je izveo Tošić u 12. minutu, fudbaleri Radničkog su izneli loptu iz svog šesnaesterca, iskoristili neopreznost crno-belih i krenuli u kontru. Ipak, brzo su se vratili domaći na svoju polovinu, a Urošević je presekao dodavanje Nišlija koje je moglo da stvori problem po gol Stojkovića.

U 20. minutu nova kontra za goste. Grbić je probio po desnoj strani, a Pavlović u poslednjem trenutku uklizao i izbacio loptu u korner. Bio je toprvi udarac iz ugla za Radnički, Bondarenko je uspeo da se izbori za šut posle izvedenog prekida, ali je Stojković sigurno uhvatio loptu.

18:28 - RIKARDO NA PRAVOM MESTU - PARTIZAN VODI

Prvi žuti karton na meču doneo je Partizanu šansu koja se pretvorila u gol. Drinčić je opomenut posle faula nad Tošićem, a prekid je izveo Pantić. Ubacio je loptu u kazneni prostor Radničkog, Crnomarković je želeo da interveniše, ali je prosledio loptu pravo u noge Rikardu. Napadač crno-belih se našao na pravom mestu i lako savladao Ristića, domaći tim vodi od 29. minuta.

18:38 - NASTAVLjA SE INICIJATIVA CRNO-BELIH

Partizan od starta meča ima inicijativu na protivničkoj polovini i stvara sve opasnije šanse.

Primetna je nervoza kod igrača Radničkog, što se najbolje vidi kod neopreznih startova. Jedan takav napravio je Pankov nad Zdjelarom i "zaradio" žuti karton. Potom je ušao u verbalni sukob sa Rikardom, ali je sudija Jovanović brzo smirio situaciju.

U 40. minutu strelac jedinog pogotka u dosadašnjem toku meča se požalio na povredu. Faulirao ga je Pankov, pa se napadač crno-belih žalio na bol u donjem delu leđa. Srećom po domaći tim, brzo se vratio na teren.

18:48 - KRAJ PRVOG POLUVREMENA

Posle dva minuta nadoknade, Jovanović je odsvirao kraj prvog poluvremena. Radnički je prešao u ofanzivu tokom poslednjih pet minuta, stvorio dve dobre šanse, ali je oba puta loptu iz šesnesterca izbacio oprezni Ostojić.

Posle prvih 45 minuta igre, rezultat je 1:0.

19:02 - POČELO JE DRUGO POLUVREME

Drugo poluvreme na stadionu u Humskoj počelo je izmenom u domaćem timu. Zakarić se u prvom delu igre požalio na povredu i ostao u svlačionici posle pauze. Zamenio ga je Ivanović.

Radnički je stvorio dve odlične šanse tokom prvih pet minuta nastavka, ali je Stojković oba puta bio oprezan i sjajno intervenisao.

Navijači Partizana razvili su transparent posvećen Milici Rakić, devojčici koja je tragično nastradala tokom NATO bombardovanja pre tačno 20 godina. Usledilo je i zajedničko skandiranje pristalica crno-belih i "meraklija": "Kosovo Srbija" i "Milica Rakić".

19:17 - PARTIZAN PRETI, TOŠIĆ KREIRA ŠANSE

Žele crno-beli do drugog pogotka. Probleme Radničkom po desnom boku pravi Tošić, koji svojim centaršutevima traži saigrače na petercu. Nišlije su fokusirane na Pantića, nad kojim u većini situacija prave faulove, ne želeći da rizikuju prodor ka golu.

19:23 - CRNO-BELI TRAŽE PENAL, JOVANOVIĆ ODMAHUJE GLAVOM

U 64. minutu Crnomarković je u svom kaznenom prostoru uklizao, oborio Rikarda i ukrao mu loptu. Crno-beli su tražili penal, bunio se Rikardo, ali je Jovanović odmahivao glavom.

Samo minut kasnije šansa za Šćekića, koji je ipak šutirao pored gola.

Nenad Lalatović je napravio prvu izmenu na meču, na klupu je otišao Kojašević, dok je na teren ušao Stojanović.

U 72. minutu nova prilika za Partizan! Zdjelar je šutirao iz velike udaljenosti, bio je to solidan šut, ali je lopta završila preko gola.

Radnički je napravio i drugu promenu u postavi. Grbića je u 72. minutu zamenio Petrović.

19:33 - ILIĆ UMESTO TOŠIĆA

Požalio se Tošić u jednom trenutku na povredu, ali je tada samo privremeno napustio teren. Od 76. minuta umesto njega je na terenu Ilić, čiji je ulazak pozdravljen gromoglasnim aplauzom.

19:39 - I RIKARDO POVREĐEN! MORAĆE VAN TERENA

Posle Zakarića i Tošića, na povredu se požalio i Rikardo. Izgleda da napadač Partizana ima problem sa zadnjom ložom. Morao je da napusti teren, a zamenio ga je Georgijević.

U 85. minutu, Drinčić je dva puta uputio centaršut iz prekida. Najpre iz slobodnog udarca posle prekršaja, potom iz kornera. Međutim, nije bilo nikoga ko bi tu loptu na pravi način usmerio ka golu Stojkovića. Pankov je pokušao glavom, ali pored gola.

Lalatović je u 88. minutu izvršio i poslednju izmenu u svom sastavu. Nikodijević je zamenio Ranđelović.

19:47 - TRI MINUTA NADOKNADE

Još toliko će se igrati na stadionu u Humskoj.

Pripretio je Radnički u poslednjem minutu nadoknade, potom dobio šansu iz kornera. Drinčić je ubacio loptu na prvu stativu, ali tamo nije bilo nikoga ko bi ugrozio Stojkovića.

19:52 - KRAJ UTAKMICE

Meč je završen rezultatom 1:0. Pred revanš u Nišu Partizan ima minimalnu prednost.