ŠAMPION nezaustavljivo juriša ka novoj tituli. Fudbaleri Crvene zvezde ubedljivo su pobedili Radnički u derbiju prvog kola plej-ofai sada mu beže ogromnih sedam bodova – 3:0 (2:0). Do važnog trijumfa, crveno-bele su pogurala dva čista penala, ali je utisak da je kod 0:0 sudija Novak Simović trebalo i za goste da dosudi jedanaesterac. Da je to uradio, dvoboj prvog i drugog na tabeli bi sigurno bio mnogo uzbudljiviji.

Prvu dobru priliku propustio je Rodić u 4. minutu, njegov šut odlazi pored stative. Radnički igra otvoreno, želi da se nadigrava i u 13. minutu stvara odličnu priliku da iznenadi domaćina. Međutim, Kojaševićev udarac blokira Jovičić, pritom ga lopta pogađa u ruku što za sudiju Simovića to nije bio dovoljan razlog da pokaže na belu tačku. Situacija sumnjiva, fudbaleri Radničkog su protestvovali s razlogom . Nešto kasnije i domaći igrači skaču kao opareni da reklamiraju igranje rukom Crnomarkovića u svom kaznenom, ali se ni ovoga puta nije se oglasila pištaljka glavnog arbitra.

BRAČNA PONUDA „MILjANA udaj se za mene“ – oko desetak navijača je pred kraj prvog poluvremena razvilo ovaj nesvakidašnji transparent na istočnoj tribini. Odmah zatim na zapadu se prolomio snažan aplauz, jer je iznenađena devojka ekspresno prihvatila bračnu ponudu, što je izavalo oduševljenje navijača.

Ove dve situacije kao da su najavile da će penali biti odlučujući faktor na utakmici. U 23. mintu Kojašević je neoprezno sapleo Jovančića sa leđa. Dileme nije bilo, a Ben dozvoljava Boaćiju da izvede najstrožu kaznu i pogodi za 1:0.

Umesto da je vođstvo unelo sigurnost u Zvezdinu igru, njena odbrana je par puta „zaplivala“ u prazno, panično izbacivala loptu u korner. Posle udarca iz ugla u 25. minutu štoper gostiju Crnomarković je odlično iskrao, oštro šutirao glavom, ali je Borjanova panterska parada sprečila izjednačenje.

Mnogo toga se i na ovom meču vrtilo oko visprenog Marina, a u sudijskoj nadoknadi prvog dela, Zvezdinog maestra u brzom prodoru obara golman gostiju Ristić za novi, očigledan jedanaesterac. Ovoga puta je Ben sigurni izvođač za velikih 2:0.

Izabranici Vladana Milojevića su osigurali trijumf na startu drugog dela. U 48. minutu, Ben pronalazi Boaćija koji i drugi put vara Ristića i postiže svoj 13. superligaški pogodak.

Nišlijama, koji su do tada ostavili dobar utisak, posle trećeg gola je skroz splasnuo entuzijazam, pa je utakmica do kraja bila nezanimljiva. Ovo im je drugi poraz u prvenstvu, prvi su takođe doživeli na „Marakani“.

Oko 15.000 Zvezdnig navijača uživalo je u novoj pobedi svojih ljubimaca, uz dve bakljade na repertoaru su se najviše pevale šampionske pesme.

JOVIČIĆ: NIJE BIO PENAL
VEZISTA crveno-belih Branko Jovičić je uveren da nije skrivio penal kada je blokirao šut Kojaševića u 13. minutu.
- Ruka mi se nalazila uz telo, sudija je to dobro video i zato mislim da je doneo ispravnu odluku što nije dosudio jedanaesterac za Radnički – siguran je Jovičić.

BOAĆI DOBIO UDARAC
NAPADAČ Crvene zvezde Ričmond Boaći dobio je snažan udarac u potkolenicu, pa će sutra iz predostrožnosti otići na snimanje. Posle utakmice se žalio na bol, ali je prolazu dobacio da je „gud“ i da je sve u redu.

STRELCI: Boaći u 23. (iz jedanaesterca) i 48,Ben u 45+1 (iz jedanaesterca) . Stadion: „Rajko Mitić“. Gledalaca: 13.156. Sudija: Novak Simović (Lovćenac) 6.
C. ZVEZDA: Borjan 7,5 – Stojković 7, Savić 7, Milunović 7,Rodić 7 – Jovičić 7, Jovančić 7 (od 84. Čaušić -) – Ben 7,5, Marin 7,5, Ivanić 7 (od 60. Simić) – Boaći 7,5 (od 74. Pavkov -).
RADNIČKI: Ristić 6 – Todorovski 6,Pankov 6, Crnomarković 6,Đorđević 6 – Bondarenko 6, Drinčić 6 – Kojašević 5,5 (od 53. Stojanović 6), Grbić 6, Ranđelović 5, (od 59. Petrović -) – Haskić 6.
IGRAČ UTAKMICE: Boaći (C.zvezda).