Nema Luka Jović nameru da se zaustavi. Nastavlja nemilosrdno da trese mreže. Tako je bilo i večeras u revanšu prve faze nokaut takmičenja u Ligi Evrope.

Postigao je vodeći gol u pobedi protiv Šahtjora (4:1) i pokazao svom timu put ka uspehu, ukupno 20. za srpskog napadača u dosadašnjem delu sezone. Haler je postigao dva pogotka, Rebić jedan, a asistenti su im bili Kostić i Gaćinović.

Arsenal je uspeo da se iskupi za poraz u Belorusiji i sa 3:0 u Londonu sprečio senzaciju.

Dalje su prošli Ajntraht, Arsenal, Napoli, Dinamo Zagreb, Valensija, Zenit, Salcburg, Viljareal, Krasnodar, Benfika, Ren, Čelsi, Dinamo Kijev, Slavija Prag i Inter. Žreb je na programu sutra od 13.00.

Fudbaleri Čelsija su, posle 2:1 u prvom meču, u revanš meču šesnaestine finala na svom terenu slavili protiv Malmea sa 3:0. Golove su postigli Olivije Žiru, Ros Barkli i Kalum Hadson Odoi.

Ubedljivo je do osmine finala stigao i Inter, koji je na svom terenu pobedio Rapid sa 4:0. Prvi meč završen je minimalnom pobedom italijanskog tima. Strelci za pobednički tim bili su Matijas Vesino, Andrea Ranokija, Ivan Perišić i Mateo
Politano.

Fudbaleri Krasnodara prošli su dalje, pošto su večeras u gostima odigrali 1:1 sa Bajer Leverkuzenom. Prvi meč završen je bez golova. Mogomed Šapi Sulejmanov je doneo prednost Krasnodaru u 84. minutu, a izjednačio je Čarles Arangis tri minuta kasnije.

Fran Sol je postigao pogodak u 32. minutu i taj jedan gol je bio dovoljan fudbalerima Dinama iz Kijeva da večeras eliminišu Olimpijakos. U prvoj utakmici rezultat je bio 1:1.

Ren je u gostima savladao Betis sa 3:1 i nakon 3:3 u prvom meču šesnaestine finala prošao dalje.

Fudbaleri Benfike i Galatasaraja odigrali su 0:0, a u osminu finala prošla je portugalska ekipa nakon pobede od 2:1 u prvom meču.

Plasman u narednu rundu obezbedila je i Slavija iz Praga koja je sa ubedljivih 4:1 pobedila Genk. Prvi meč završen je bez golova.