Vezni fudbaler Juventusa Sami Kedira uspešno je prošao operaciju srca za rešavanje aritmije, a kako navodi torisnki tim on će odsustvovati oko meseca dana s terena. Operacija srca koju je izveo profesor doktor Fjorenco Gaita uspešno je protekla ovog jutra.
- Posle kratkog perioda oporavka Sami će moći da nastavi s treninzima za oko mesec dana - navodi se u saopštenju kluba.
Nemački internacionalac, koji u aprilu puni 32 godine, zbog operacije i srčane aritmije nije otputovao sa ekipom Juventusa na prvi meč osmine finala Lige šampiona protiv Atletiko Madrida, koji je na programu u sredu od 21.00.
Kediri je nešto ranije dijagnostifikovano stanje atrijalne fibralacije koje prouzrukuje poremećaj srčanog ritma, a obično je povezana sa srčanom slabošću, koronarnim bolestima i oboljenjima srčanih zalistaka.
Pratite nas i putem iOS i android aplikacije