DA NAS SE OPET PLAŠE: Tošić veruje u bolja izdanja svog tima

M. Blažić

18. 02. 2019. u 12:08

Neophodan kontinuitet pobeda da bi nas rivali opet poštovali – smatra povratnik u startnih 11 Partizana

ДА НАС СЕ ОПЕТ ПЛАШЕ: Тошић верује у боља издања свог тима

Zoran Tošić foto: N. Paraušić

ČEKALI su stručni štab Partizana i njegovi navijači nešto manje od sedam meseci da Zorana Tošića ponovo vide u startnoj postavi crno-belih u zvaničnim utakmicama i dočekali su na prolećnoj premijeri protiv Bačke. Posle tromesečne borbe sa povredom kolena, Bambi je u finišu jeseni u pet navrata dobijao priliku sa klupe, a posle uspešno odrađenog pripremnog perioda jasno je da je iskusni vezista konačno spreman za maksimalne napore.

- Osećam se dosta dobro i siguran sam da će moja forma da se podiže iz utakmice u utakmicu. One su mi baš nedostajale u poslednje vreme. Mislim da mogu da pomognem ekipi i da ćemo biti još bolji. Svaki igrač ima svoju funkciju u timu, pa tako i ja. Oporavkom od povrede, šef ima opciju više i zna šta može da očekuje od mene kada sam potpuno spreman. Zato verujem da mi je potrebno još nekoliko utakmica da bih se podigao na nivo koji želi klub, ali i ja sam - jasan je Tošić.

U Bačkoj Palanci je sve išlo baš onako kako su u Humskoj zamišljali.

- Bitno je bilo da pobedom započnemo drugi deo sezone. Otvorili smo utakmicu na vreme i obezbedili sebi mirniji nastavak. Asistirao sam, slučajno, ali bitno je da smo postigli pogodak. Posle dužeg vremena sam počeo utakmicu i to mi je bitnije od svega. Još sam daleko od pravog ritma i znam da mogu mnogo bolje.

Serija nerešenih rezultata koja je Partizan jesenas udaljila ne samo od Crvene zvezde, već i od Radničkog iz Niša, doprinela je da rivali mečevima protiv crno-belih prilaze sa mnogo manje respekta, praktično bez straha.

- Drago mi je što smo odigrali utakmicu baš onako kako smo želeli. Nedostaje nam taj kontinuitet da zaređamo pobede i da vratimo poštovanje prema Partizanu, da se protivnici ponovo plaše kada igraju protiv nas - zaključio je Tošić.


OD DERBIJA U TRCI
VERUJE Zoran Tošić da Partizan uz pozitivan rezultat na predstojećem večitom derbiju još može da sanja šampionske snove iako je razlika između dva najveća rivala na tabeli ogromna.
- Moramo da nastavimo da ređamo pobede, pogotovo što je derbi blizu i da bismo u što boljem raspoloženju dočekali tu utakmicu. Želimo da se približimo rivalu i nema bolje šanse od derbija. To nam je šansa da se uključimo u trku.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (10)

Спектра РСЦЗ

18.02.2019. 12:16

Хахахахахахаха, одавно ништа смешније нисам прочитао! Па црни Бамби, знаш ли да у фудбалу нема Белошевића, Обркнежевића и другара!?

Marko Vozdovac

18.02.2019. 13:38

@Спектра РСЦЗ - Njegova izjava jeste smesna, a tu je negde i tvoj konentar.

Zvezda i to CRVENA

18.02.2019. 15:08

Ja prosto nmg da iščekam taj derbi, gde će vas Zvezda otresti kao toplomer sa 42 na 35