REALse provukao na "Johan Krojf areni" u sredu u Ligi šampiona (1:2), i ceh promašajima fudbalera Ajaksa na toj utakmici platila je Breda u 22. kolu holandskog prvenstva. Kao i protiv Madriđana, briljirao je srpski reprezentativac Dušan Tadić, ali sada je namestio nišanske sprave i dvaput pogodio mrežu nemoćnog rivala - 5:0.

Naš vezista je prvi gol dao iz penala u 38. minutu, pošto je stigao signal iz VAR sobe da je jedan gostujući fudbaler igrao rukom, a drugi u 67, kada je lepo sproveo u mrežu loptu koju je golman odbio u stranu. Ostali pogoci su delo Kaspera Dolberga (53. minut) i dvojice prvotimaca Brede, koji su savladali svog čuvara mreže, Žervejna Kastanera (58) i Erika Palmer-Brauna (71).

Posle toga nije bilo potrebe da Tadić ostane na terenu i zamenjen je u 73. minutu. Sa nova dva pogotka već je stigao do kote 15 u domaćem šampionatu i drugi je na listi strelaca, iza centarfora PSV Luka de Jonga (20). Stigao je nadomak ličnog rekorda, jer je najviše golova dao u ligi 2013/2014, kada je bio član Tventea - 16. U svim takmičenjima 2018/2019. u dresu "kopljanika" već je tresao mreže rivala 24 puta i, što je kuriozitet, efikasniji je nego u četiri prethodne sezone u Sautemptonu, ukupno 23, računajući sve frontove.

Ipak, što se tiče klupske dimenzije, tu nije sve po Dušanovoj želji. Ajaks je drugi, sa četiri boda manje od vodećeg PSV, a do kraja je ostalo još 12 rundi. Ključni duel mogao bi da bude 31. marta u 27. kolu, kada će "kopljanici" ugostiti lidera.

PENALI - 8:4

TADIĆ je izveo penal protiv Brede i pogodio, iako je u 2018/2019. čak četiri puta bio neprecizan sa bele tačke, računajući klub i reprezentaciju (protiv Rumunije, Litvanije, kijevskog Dinama i Herenvena).

Ove sezone od 12 udaraca sa 11 metara, ukupno je osam iskoristio u svim takmičenjima.