Fudbaleri Totenhema pobedili su danas na svom terenu ekipu Lestera sa 3:1, u utakmici 26. kola Premijer lige.

Totenhem je upisao 20. pobedu od početka šampionata, a četvrtu uzastopnu, i treći je na tabeli sa 60 bodova, odnosno ima dva manje od Mančester sitija, a pet od prvoplasiranog Liverpula.

Na drugoj strani, Lester je na 12. poziciji sa 32 osvojena boda.

Fudbaleri Totenhema poveli su u 33. minutu golom Davinsona Sančesa i to je bio jedini pogodak u prvih 45 minuta.

Na početku drugog dela igre, u 60. minutu, Lester je imao veliku šansu da izjednači rezultat. Sudija Majkl Oliver pokazao je na belu tačku ali Džejmi Vardi, koji je tada i ušao u igru, nije iskoristio penal.

Samo tri minuta kasnije usledila je kazna pošto je Kristijan Eriksen, asistent kod prvog gola, duplirao prednost Totenhema.

Vardi se u 76. minutu iskupio za promašaj sa 11 metara, smanjio je na 2:1, ali je tačku na ovaj meč i na pobedu domaće ekipe stavio Heung-Min Son u 91. minutu.

Utakmicu je obeležio i manji incident, pošto je jedan od navijača Totenhema upao na teren da bi se slikao sa Musom Sisokom. Meč je tom prilikom prekinut, a fudbaler nije imao ništa protiv da se čak i nasmeje za kameru.

Totenhem u narednom kolu gostuje Barnliju, dok Lester dočekuje ekipu Kristal palasa.

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su na svom terenu Čelsi sa 6:0 u poslednjoj današnjoj utakmici 26. kola engleske Premijer lige.

"Građani" su pred svojim navijačima tokom cele utakmice bili izvanredni, svih 90 minuta su napadali i na kraju se ubedljivo revanširali Čelsiju za ubedljiv poraz iz prvog dela sezone.

Domaćin je do prednosti poveo golom Rahima Sterlinga u četvrtom minutu, da bi Serhio Aguero u 13. sjajnim udarcem sa oko 20 metara povisio na 2:0.

Samo šest minuta kasnije argentinski napadač je postigao svoj drugi gol, da bi Ilkaj Gundoan u 25. doveo "građane" do 4:0.

Pitanje pobednika bilo je rešeno već u tim trenucima, tako da je drugo poluvreme bila čista formalnost.

Siti je u 56. minutu preko Aguera iz jedanaesterca došao do 5:0, da bi konačan rezultat postavio Sterling u 80. minutu.

Mančester siti je prvi na tabeli sa 65 bodova, koliko ima i drugoplasirani Liverpul, ali uz utakmicu manje, dok je Čelsi šesti sa 50.