Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su večeras u gostima Totenhem sa 1:0 u derbi utakmici 22. kola engleske Premijer lige.

Ekipa Ole Gunar Solskjera je tako pod njegovim vođstvom upisala šesti trijumf u svim takmičenjima.

Jedini gol na utakmici viđen u 43. minutu kada je Markus Rašford na asistenciju Pola Pogbe savladao Iga Lorisa.

Srpski reprezentativac Nemanja Matić odigrao je celu utakmicu za Junajted, a junak pobede je bio neverovatni David De Hea. Čuvar gostiju je pravim bravurama na golu sačuvao prednost svog tima i doneo im veliku pobedu.

"Crveni đavoli" su sada šesti sa 41, dok je Totenhem treći sa 48 poena.

Fudbaleri Evertona pobedili su danas na svom terenu Bornmut sa 2:0, u utakmici 22. kola Premijer lige. Everton je poveo u 61. minutu golom Kurta Zume, a konačan rezultat postavio je Dominik Kalvert Luin u šestom minutu nadoknade vremena.

Klub iz Liverpula je prekinuo niz od dva poraza i posle osme pobede u prvenstvu zauzima 10. mesto na tabeli sa 30 bodova.

Bornmut je u poslednje četiri utakmice osvojio samo bod i 12. je na tabeli sa 27 bodova.