SERGEJ Milinković-Savić ulepšao je ubedljivu pobedu Lacija u osmini finala Kupa Italije protiv trećeligaša Novare, majstorskim pogotkom iz slobodnog udarca (4:1). Srpski as je maltene bez zaleta u finišu prvog vremena odlično šutirao i pogodio sa 25 metara u rašlje za 4:0, a konačan rezultat je bio 4:1 (Alberto 12, Imobile 20, 35, Milinković-Savić 45+3 - Eusepi 47, penal).

Tako je 23-godišnji SMS pokazao da je ostavio krizu iza sebe, budući da mu je ovo bio treći gol u prethodne četiri utakmice, četvrti ukupno u sezoni. Još u septembru je bio strelac protiv Đenove, zatim je tri meseca postio, pa je 22. decembra zatresao mrežu Kaljarija i sedam dana kasnije Torinu.

U protokolu za utakmicu sa Novarom nije bilo iskusnog Dušana Baste. Naš bivši reprezentativac napustiće Lacio u ovom prelaznom roku, a trenutno je bliži Bolonji nego svom bivšem timu Udinezeu. Član Rimljana je bio od 2014, a nastupao je u Seriji A i za Leće.

Lacio se tako plasirao u četvrtfinale Kupa Italije, takmičenje koje je osvajao šest puta, a poslednji put 2013.

U mečevima koji su odigrani u večernjem terminu prolaz su obezbedili Milan i Juventus. Milan je golovima Kutronea u produžetku (102, 108. minut) slomio otpor Sampdorije, dok je "Stara dama" znatno lakše savladala Bolonju (2:0).

Golove su postigli Bernardeski u devetom i momak rođen 2000. godine Moise Kin u 49. minutu. Njega je u 62. minutu zamenio Kristijano Ronaldo.