Fudbaleri Crvene zvezde porazom su završili učešće u Ligi šampiona. U poslednjem kolu grupne faze elitnog takmičenja Pari Sen Žermen je na "Marakani" slavio 4:1 i jedini savladao crveno-bele na gostujućem terenu.

Strelci su za Parižane bili Kavani u 10, Nejmar u 40, Markinjos u 74. i Mbape u 92. minutu. Utešni gol za Zvezdu je postigao Gobeljić, koji je u 56. minutu savladao Bufona.

PSŽ je ovim trijumfom dospeo do prvog mesta na tabeli sa 11 bodova, po devet imaju Liverpul i Napoli, ali će zbog bolje gol razlike Redsi u nokaut fazu, a Napolitanci u Ligu Evrope.

Zvezda je na poslednjem mestu sa četiri osvojena boda i ovde je ugašena svaka nada da može da "prezimi" u Evropi.

20:08 - SASTAVI TIMOVA

Poznati su sastavi koje će Vladan Milojević i Tomas Tuhel izvesti na teren. PSŽ će od prvog minuta krenuti sa svojom najjačom postavom, dok je trener Zvezde iznenadio time što je dao prednost Čaušiću u odnosu na Jovičića.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Gobeljić, Stojković, Degenek, Rodić - Čaušić, Jovančić - Ben, Marin, Simić - Pavkov.
Klupa: Popović, Jovičić, Ebisilio, Babić, Joveljić, Jevtović, Boaći.

PARI SEN ŽERMEN: Bufon - Kerer, Tijago Silva, Kimpembe, Bernat - Di Marija, Verati, Markinjos, Nejmar - Mbape, Kavani.
Klupa: Areola, Menije, Dani Alves, Čupo Moting, Draksler, Rabio, Dijabi.

20:21 - PARIŽANI DOČEKANI ZVIŽDUCIMA

Fudbaleri PSŽ su izašli na teren na zagrevanje, a na stadionu "Rajko Mitić" navijači Crvene zvezde odmah su im stavili do znanja da ih čeka paklena atmosfera. Nejmar i ekipa su pozdravljeni zvižducima, a onda se zapevalo "Zvezda le-ale, Zvezda le-ale".

20:59 - SJAJNA KOREOGRAFIJA ZVEZDINIH NAVIJAČA: ŠEICI, TRAŽITE LI PEHAR?

NEKE stvari se ne mogu kupiti novcem. Kao na primer slavna istorija. Crveno-beli i dalje mogu da kažu da imaju više pehara Lige šampiona od Parižana, a "delije" su iskoristile ovaj štos kao temu za još jednu sjajnu koreografiju na evropskoj sceni.

Na severnoj tribini osvanuo je šeik na kamili, kao jasna iluzija na vlasnike PSŽ iz Katara, a ispod je stajao transparent sa natpisom na engleskom: "Tražite li nešto?". Na "istoku" je bilo oslikano podsećanje na zvezdanu 1991. godinu, kada je domaćin osvojio Kup šampiona.

21:03 - UTAKMICA JE POČELA

Sudija Vilijam Kolum je dao znak za početak utakmice. Prvi napad na meču imali su crveno-beli, ali povukli su se i dozvolili gostima da izvrše pritisak. Već u drugom minutu PSŽ je dobio priliku da pripreti iz prekida, ali je Di Marija loše izveo korner.

21:08 - MBAPE GLAVNI ADUT GOSTIJU

Za samo pet minuta igre Mbape je čak tri puta dobio loptu u kaznenom prostoru Crvene zvezde. Srećom po crveno-bele, nije uspeo da ozbiljnije pripreti golu Borjana. PSŽ je silovito ušao u ovaj meč, sve vreme se igra pred šesnaestercem domaćina, ali su Zvezdini defanzivci za sada oprezni.

21:13 - PSŽ VODI OD 10. MINUTA

Bio je Milan Pavkov pred kaznenim prostorom gostujućeg tima, ali je izgubio loptu. Tom prilikom se požalio da je dobio udarac, ali glavni arbitar to nije okarakterisao faulom. Bunili su se Zvezdini fudbaleri, a PSŽ je već krenuo u brzu kontru.

Ostavili su crveno-beli previše prostora Parižanima, Mbape je dobio loptu, probio po levoj strani pored Stojkovića i uposlio Kavanija koji je bio sam na suprotnoj stativi. Bio je to lak posao za Urugvajca, koji je nonšalantno smestio loptu u mrežu Borjana.

21:23 - ZVEZDA SE POLAKO IZVLAČI IZ KRIZE

Više od deset minuta utakmice igralo se pred golom Borjana. PSŽ je dugo pretio, dok su crveno-beli na sve moguće načine pokušavali da se odbrane. Posle primljenog gola kao da su se trgli Zvezdini fudbaleri. Već u 12. minutu Ben se našao u šansi, šutirao je na gol, ali je bio neprecizan.

21:29 - JASNA PORUKA "DELIJA"

U 26. minutu tribinama stadiona "Rajko Mitić" zaorila se pesma "Ajde, igraj i bori se". Svesni su navijači domaćeg tima da su njihovi ljubimci i dalje na neki način stegnuti, da previše respekta pokazuju prema rivalu.

21:31 - PRVI ŽUTI KARTON NA MEČU

Milan Pavkov je prvi opomenuti igrač od 29. minuta. U skoku je, u borbi za loptu, faulirao Kimpembea. Samo minut kasnije, u redovima PSŽ Kerer je dobio žuti karton zbog prekršaja nad Simićem.

21:36 - PSŽ PONOVO U VELIKOJ OFANZIVI

Gosti su u 31. minutu mogli da dupliraju vođstvo, ali je Borjan zaustavio pokušaj Nejmara. Lopta se u velikoj gužvi odbila do Di Marije, koji je šutirao pored gola.

Konstantno vrše pritisak Parižani, čak i kada izgube loptu zadržavaju se na Zvezdinoj polovini.

21:46 - NEJMAR DUPLIRAO VOĐSTVO PARIŽANA U 40. MINUTU

Ponovo su Zvezdini igrači ostavili previše prostora udarnom triju PSŽ. Mbape je primio loptu između Čaušića i Stojkovića, uposlio Nejmara koji se ušetao u kazneni prostor domaćina i nadmudrio Borjana.

21:50 - KRAJ PRVOG POLUVREMENA

Posle dva minuta nadoknade sudija Vilijam Kolum je odsvirao kraj prvog poluvremena. Pred odlazak na pauzu rezultat je 0:2.

22:01 - NOVAK ĐOKOVIĆ BODRI CRVENO-BELE

Prvi teniser sveta Novak Đoković večeras je u društvu porodice na stadionu "Rajko Mitić" kako bi bodrio Crvenu zvezdu. Nole je poznat kao veliki simpatizer crveno-belih i uspeo je da pronađe slobodnog vremena kako bi bodriosvoj tim u Ligi šampiona.

22:08 - POČELO JE DRUGO POLUVREME

Nema promena u postavama za koje su se odlučili Milojević i Tuhel. Parižani su ušli silovito i u drugi deo igre. Pripretili su iz kornera koji je u 48. minutu izveo Di Marija, ali su Zvezdini fudbaleri izbacili loptu iz svog kaznenog prostora.

22:16 - ZVEZDA U VELIKOM NALETU

Od 50. minuta potpuno drugačija situacija na terenu! Ređale su se šanse Simića, Marina i Bena, ali su Parižani uspeli da osujete njihove pokušaje. Zvezda je zaigrala mnogo ofanzivnije od starta drugog poluvremena, odbrana PSŽ je na velikim mukama.

22:18 - GOBELjIĆ SAVLADAO BUFONA U 56. MINUTU

Isplatila se upornost crveno-belih! Posle centaršuta sa boka Tijago Silva nije izbio loptu iz svog kaznenog prostora onako kako je želeo. Ona je došla do Gobeljića koji je uhvatio volej i raspalio u Bufonov bliži ugao.

22:26 - REĐAJU SE ŠANSE PSŽ

Visoko su izašli fudbaleri Crvene zvezde od starta drugog poluvremena, uspeli su da smanje na 1:2, ali sada zbog napadačkog stila igre ostavljaju dosta prostora gostima za kontre.

Mnogo posla je imao Borjan od početka drugog poluvremena, ali je najpre odbranio šut Kerera, nešto kasnije i Mbapea.

22:33 - MILOJEVIĆ PRAVI DVOSTRUKU IZMENU

U 72. minutu trener Crvene zvezde odlučio se na prve promene u sastavu. Iz igre su izašli Pavkov i Simić, a zamenili su ih Boaći i Ebisilio.

22:36 - BORJAN TREĆI PUT SAVLADAN - MARKINjOS STRELAC U 74. MINUTU

Sav trud koji su uložili da dođu do pogotka, fudbaleri Crvene zvezde su brzo protraćili i primili treći gol. Slobodan udarac je u 74. minutu izveo Di Marija, centrirao u kazneni prostor crveno-belih, a tamo je na pravom mestu bio Markinjos, kog su samog u skoku ostavili domaći fudbaleri.

22:45 - PRVA IZMENA TOMASA TUHELA

Tek u 83. minutu trener PSŽ napravio je prvu promenu u postavi. Verati je otišao na klupu, a umesto njega na terenu je Rabio.

U međuvremenu, Parižani su nastavili da stvaraju šanse. Lopta je posle šuta Nejmara "prozujala" iznad prečke, dok je Kavani šutirao tik uz levu stativu.

22:50 - NOVE PROMENE NA TERENU

U 86. minutu Marin je izašao iz igre, a na teren je ušao mladi Joveljić. Dva minuta kasnije, i PSŽ je napravio novu izmenu u postavi. Draksler je ušao umesto Di Marije.

22:53 - MBAPE BEZ MILOSTI

U 92. minutu Nejmar je fenomenalno proigrao Mbapea, a ovaj novom majstorijom savladao Borjana.

22:55 - KRAJ MEČA U BEOGRADU

Po isteku četvrtog minuta nadoknade glavni arbitar je odsvirao kraj utakmice. PSŽ je ubedljivo slavio na "Marakani", sa četiri gola u mreži domaćina (1:4).