Fudbaleri Liverpula pobedili su danas Bornmut u gostima sa 4:0, u 16. kolu Premijer lige.

Trostruki strelac bio je Mohamed Salah u 25, 48. i 77. minutu, dok je u 68. autogol dao Stiv Kuk.

Liverpul je sada prvi sa 42 boda, jednim više od Mančester sitija i za nekoliko dana ih čeka ključni duel sa Napolijem u grupnoj fazi Lige šampiona.

Bornmut je sedmi na tabeli engleskog prvenstva sa 23 boda.

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su danas Fulam sa 4:1, u 16. kolu Premijer lige.

Strelci u Mančesteru za Junajted bili su Ešli Jang, Huan Matal, Romelu Lukaku i Markus Rašford.

Srpski fudbaler Aleksandar Mitrović izašao je iz igre na poluvremenu, a njegova zamena Abubakar Kamara dao je jedini gol za Fulam, iz penala.

Junajted je prekinuo niz od četiri utakmice bez pobede i sada je šesti na tabeli sa 26 bodova. Fulam ima devet i poslednji je u engleskom prvenstvu.

Arsenal je na svom stadionu u Londonu pobedio Hadersfild golom Lukasa Toreire i prestigao je Čelsi, koji ima utakmicu manje, na četvrtom mestu na tabeli.

Barnli je sa 1:0 bio bolji od Brajtona, dok je Kardif istim rezultatom pobedio ekipu Sautemptona.

Vest Hem je na svom terenu sa 3:2 pobedio Kristal Palas, za koji je celu utakmicu igrao Luka Milivojević.

Fudbaleri Čelsija pobedili su večeras na svom terenu Mančester siti sa 2:0, u utakmici 16. kola Premijer lige i naneli mu prvi poraz u prvenstvu.

Čelsi je poveo u 45. minutu golom Ngolo Kantea, iz prvog šuta londonskog tima na gol Sitija. Pobedu je obezbedio David Luiz golom u 78. minutu, glavom posle centaršuta iz kornera.

Čelsi je tako prekinuo niz Sitija od 21 utakmice bez poraza u Premijer ligi, koji je počeo prošle sezone, u kojoj je ekipa Pepa Gvardiole osvojila titulu sa 100 osvojenih bodova. Posle prvog poraza Sitija, prvo mesto na tabeli preuzeo je Liverpul, koji je ranije danas pobedio Bornmut sa 4:0. Liverpul je ostao jedini neporaženi tim u ligi i sada ima 42 boda, a Siti 41.

Čelsi je treći na tabeli sa 34 bodova, koliko ima i četvrtoplasirani Arsenal.

Fudbaleri Totenhema pobedili su večeras na gostujućem terenu Lester sa 2:0, u utakmici 16. kola Premijer lige i vratili se na treće mesto na tabeli.

Golove za Totenhem postigli su Son Hung Min u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena i Dele Ali u 58. minutu.

Totenhem je posle druge uzastopne pobede, ukupno 12. u prvenstvu, treći na tabeli sa 36 bodova, dva više od četvrtoplasiranog Čelsija. Prvi je Liverpul sa 42 boda, a Mančester siti ima bod manje.

Lester je pretrpeo šesti poraz i zauzima deveto mesto na tabeli sa 22 boda.