Crvena zvezda je pre poslednjeg kola grupne faze Lige šampiona rutinski obavila i obaveze u Superligi.

Crveno-beli su ubedljivo slavili na svom stadionu protiv Napretka (3:0), iako su im dva gola poništena zbog ofsajda.

Strelci su bili Simić u 13. i Ben u 79. minutu, a gosti su domaći tim "častili" autogolom Veškovca u 60.

18:30 - SASTAVI TIMOVA

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Popović– Gobeljić, Stojković, Degenek, Rodić – Jovančić, Krstičić – Ben, Ebesilio,Simić – Pavkov.

NAPREDAK (4-2-3-1): Ni. Petrović - Boranijašević, Veškovac, Marinković, Ne. Petrović - Baha, Kostić - N'Diaje, Vulić, Vukanović - Alivodić.

19:01 - PRVO POLUVREME

Počeo je susret u Beogradu. Tokom uvodnih deset minuta nije bilo većih uzbuđenja. Domaći, kao ni gosti, nisu uspeli da stvore ozbiljniju šansu, a sigurno je da su loši uslovi i kišovito vreme imali uticaja.

U 12. minut desio se veliki hendikep za Kruševljane. N'Diaje je morao da napusti teren zbog povrede, a crveno-beli su iskoristili trenutak da krenu u ofanzivu.

GOOOOOOL - ZVEZDA IZ PRVE ŠANSE DO POGOTKA
Od 13. minuta igre domaćin ima prednost! Zvezda je povela preko Simića, koji je dobio povratnu od Bena, ostao je sam u dobroj poziciji za šut i savladao golmana Petrovića. Čuvar mreže Napretka je praktično imao loptu na prstima, ali je ona ipak završila u mreži.

Odmah posle postignutog gola, Zvezda je zaigrala znatno sigurnije. Ređali su se prodori i šanse crveno-belih, a jednu od najboljih imao je Pavkov kada je posle centaršuta iz kornera glavom pogodio prečku. Napredak je bio primoran da napravi prvu izmenu, već posle 14 minuta igre, umesto povređenog Senegalca u igru je ušao Rušević.

VATROMET "DELIJA" U 27. MINUTU - SIMBOLIČAN GEST ZVEZDINIH NAVIJAČA
U 27. minutu igre sa severne tribine u nebo je pušten vatromet. Naravno, u pitanju je simboličan gest. Na današnji dan, pre 27 godina, Crvena zvezda se popela na vrh sveta i osvojila Interkontinentalni kup u Tokiju pobedom nad čileanskom ekipom Kolo Kolo (3:0), što je najveći uspeh u istoriji jugoslovenskog i srpskog fudbala.

Gosti su uspeli da smanje pritisak crveno-belih, koji su propustili nekoliko stopostotnih šansi. Ipak, "čarapani" su još uvek bez prave šanse za gol. Uspeli su u nekoliko navrata da  se "ušunjaju" u šesnaesterac domaćih, ali bez ideje kako da savladaju Popovića.

U 42. minutu Zvezda je ponovo pogodila okvir gola! Ebisilio je iz prekida šutirao direktno na gol, Nikola Petrović je samo pogledom ispratio tu loptu, ali je ona pogodila prečku. Dva minuta kasnije, do prve konkretne šanse došli su gosti. Lako je "ispala" odbrana Zvezde, Alivodić je ostao sam na šutu, ali je bio neprecizan.

46. MINUT - PONIŠTEN GOL PAVKOVA
Duplirala je Zvezda vođstvo u nadoknadi prvog poluvremena, strelac je bio Pavkov, ali je Ben, koji mu je dodao loptu, bio u ofsajdu. Opravdano poništen pogodak.

Na poluvremenu domaći imaju minimalnu prednost, vode golom Simića iz 13. minuta.

20:07 - DRUGO POLUVREME

Počelo je drugo poluvreme na stadionu "Rajko Mitić". Nije bilo novih promena u postavama za koje su se opredelili treneri Milojević i Kosanović. Zvezda je nešto smirenije ušla u drugi deo igre, kontroliše igru, ali nema inicijativu u napadu.

AUTOGOL NAPRETKA - ZVEZDA VODI 2:0 OD 60. MINUTA
Komična situacija donela je crveno-belima novo slavlje. Ben je ubacio loptu u kazneni prostor rivala iz kornera, a Veškovac je katastrofalno reagovao i poslao loptu u svoj gol. Iako je praktično bilo bezopasno, nije oko sebe imao Zvezdine fudbalere, igrač Napretka je postigao autogol.

Minut nakon što je njegov tim duplirao vođstvo, Vladan Milojević je napravio dvostruku izmenu. Marin je zamenio Ebisilija, dok je Jovičić ušao u igru umesto Jovančića.

Zvezda u igri pokazuje da želi i treći gol, jedan dobar pokušaj imao je Jovičić, ali na kraju ipak nije uspeo da ozbiljnije pripreti golu rivala. U 76. minutu Boaći je ušao u igru umesto Pavkova, a Milojević je tako napravio i poslednju izmenu.

GOOOOOOL - BEN PRESUDIO "ČARAPANIMA"
Posle nove greške u odbrani Napretka, stigla je i kazna! Kruševljani su poklonili loptu crveno-belima, a Ben nije imao milosti pred golom Petrovića. Raspalio je iz sve snage po lopti i zabeležio svoj deveti gol ove sezone.

I gosti su izvršili sve tri promene. U 80. minutu Zec je zamenio Alivodića, a Eskić Bahu.

Zvezda je došla do četvrtog pogotka u 88. minutu, ali je i on poništen zbog ofsajda. Boaćijevo ime se zbog te odluke nije našlo na listi strelaca. Do kraja nije bilo promene rezultata, Napredak nije mogao ni do utešnog pogotka.