KRAJ: Liverpul – Crvena zvezda 4:0
24. 10. 2018. u 20:00
Ubedljiv poraz crveno-belih na ''Enfildu'' uprkos odličnim intervencijama Borjana, koji je u nekoliko navrata spasao Zvezdu debakla
Foto: Tanjug/AP
Čak 45 godina čekala je Crvena zvezda novi susret sa Liverpulom. Toliko je prošlo od dve pobede u osmini finala najjačeg evropskog takmičenja (2:1 u Beogradu i Liverpulu).
Ovoga puta odnos snaga je bio znatno drugačiji. Ekipa Jirgena Klopa je u trećem kolu grupne faze Lige šampiona opravdala ulogu favorita protiv beogradskih crveno-belih i na svom stadionu slavila 4:0.
Dvostruki strelac je bio Mohamed Salah (45, 51. iz penala), a po gol su upisali Roberto Firmino (20. minut) i Sadio Mane (80. minut). Junak Zvezde bio je golman Milan Borjan, koji je u nekoliko navrata spasao svoj tim reprize iz Pariza.
Evo za koje sastave su se odlučili Jirgen Klop i Vladan Milojević pred ovaj meč.
LIVERPUL (4-3-3) Alison – Aleksandar Arnold, Gomez, Van Dajk, Robertson – Šaćiri, Fabinjo, Vajnaldum – Salah, Firmino, Mane.
CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Borjan – Stojković, Degenek, Babić, Gobeljić – Jovičić, Krstičić – Ben, Ebesilio, Srnić – Boaći.
PRVO POLUVREME
Utakmica na ''Enfildu'' je počela. Fudbaleri Crvene zvezde, koji igraju u teget plavoj opremi, su krenuli sa centra. Liverpul je u svojim crvenim dresovima. Prvu šansu na meču stvorili su Beograđani. Stojković je želeo da proigra Boaćija, koji se odlično ubacio, ali je bio u ofsajdu, korak ispred svog čuvara. Zvezda za sada napada na protivničkoj polovini i ne dozvoljava domaćinu da kreira akciju. U sedmom minutu Salah je prvi put bio nadomak šesnaesterca Zvezde, dobio je loptu, ali je bio u nedozvoljenoj poziciji.
Dobru priliku za vođstvo ''Redsi'' su imali preko Firmina, ali je brazilski fudbaler pogodio svog saigrača. Svega minut kasnije odličnu šansu imao je Salah u situaciji jedan na jedan sa Borjanom, ali je golman gostujućeg tima odlično odreagovao. Tom prilikom Egipćanin ga je nagazio na podlakticu, pa je Borjanu nekoliko minuta ukazivana pomoć.
Za razliku od duela u Parizu u prethodnom kolu, izabranici Vladana Milojevića su hrabrije ušli u meč na ''Enfildu''. Liverpul pokušava dugim loptama da uposli svoje napadače, ali beogradski crveno-beli dobro čuvaju Salaha. Prvi udarac iz ugla imala je Zvezda. Ebesilio je ubacio na prvu stativu, tu je sam ostavljen Babić, ali kao da nije očekivao loptu - loše je reagovao i nespretno šutirao preko gola.
GOOOOOOL - LIVERPUL VODI GOLOM FIRMINA U 20. MINUTU
Iz prve šanse do pogotka! Jedna izgubljena lopta na sredini terena skupo je koštala fudbalere Crvene zvezde. Ebisilio je praktično poklonio kontru rivalu, Robertson ubacio loptu u kazneni prostor Beograđana, a Firmino lako savladao Borjana.
Primljen gol kao da je potpuno slomio otpor Crvene zvezde. Nekoliko stotina pristalica beogradskog tima došlo je da podrži crveno-bele na ''Enfildu''. Posebne poruke i povike imaju za Šaćirija. Svaki njegov kontakt sa loptom ispraćen je glasnim negodovanjem i zvižducima sa tribina.
U 38. minutu, posle osvojene lopte na sredini terena, Liverpul je stvorio višak u napadu. Salah je usporio akciju, vratio loptu van šesnaesterca, a tu je u naletu bio Šaćiri. Šutirao je direktno na gol, ali je Borjan uhvatio ''živu''.
GOOOOOOL - SALAH DUPLIRAO PREDNOST DOMAĆINA U 45. MINUTU
Imao je Liverpul nekoliko odličnih šansi u finišu prvog poluvremena. Jednu od njih iskoristio je Salah u 45. minutu. Ostao je sam pred Borjanovim golom i sa oko osam metara lako savladao Zvezdinog golmana.
Posle dvominutne nadoknade, sudija je odsvirao kraj prvog poluvremena. Liverpul vodi 2:0.
DRUGO POLUVREME
Žestoko je protestvovao kapiten gostujućeg tima kod arbitara, a ovaj momenat samo je dodatno povećao nervozu kod beogradskih crveno-belih. Liverpul je apsolutno preuzeo posed lopte u drugom poluvremenu.
U 65. minutu Vladan Milojević je napravio prvu izmenu - umesto Ebisilija je ušao Jovančić. Nekoliko minuta kasnije i Jirgen Klop se odlučio napromenu u postavi. Na terenu je Lalana, umesto Šaćirija.
Ben je u kaznenom prostoru Zvezde, iako je bio sam, želeći da primi loptu na grudi ipak igrao rukom. Dosuđen je novi penal za Liverpul, ali je Borjan sjajno odreagovao i pročitao šut Manea.
Svega tri minuta nakon što je propustio priliku da se upiše u listu strelaca sa bele tačke, Mane je ipak savladao Borjana. Kombinovali su fudbaleri Liverpula, izveli akciju kao na treningu, a golman beogradskog tima je bio nemoćan.
Tri minuta je produžen meč na Enfildu, a odmah po isteku odsviran je kraj utakmice. Na kraju ubedljiva pobeda Liverpula - 4:0.
Vlada Legenda
24.10.2018. 21:49
Kazem ja....5 plus u najavi!
Iz dva u cetiri.
Shaqiri rastura
Šaćiri namestio oba gola u prvom poluvremenu!
Samo 3-0 ?????????????
Komentari (6)