FEŠTA u Vranju, i staro i mlado se skupilo da vidi srpskog šampiona. Prvo gostovanje Crvene zvezde izazvalo je ogromno interesovanje u ovom gradu na jugu Srbije. Tribine stadiončića Pamučnog kombinata "Jumko" bile su krcate sat vremena pre početka utakmice, pa je i zvanični spiker nekoliko puta apelovao na navijače "da se malo zbiju".

U pravom ambijentu, pred više od 6.000 ljudi, crveno-beli su rutinski savladali Dinamo i plasirali se u osminu finala Kupa Srbije - 2:0 (1:0).

Srpski šampion je i u kombinovanom sastavu bio prejak za borbenog domaćina, po jedan gol za poluvreme bio je dovoljan za bezbrižan trijumf. Novu priliku za dokazivanje iskoristo je Dejan Joveljić. Mladi napadač crveno-belih se svaki put od starta sezone upisivao u strelce kada je bio starter. Dva puta je to već uradio u prvenstvu, isto toliko i u omladinskoj Ligi šampiona, a sada je golgeterski instinkt pokazao i u Kupu. Posle asistecije Simića postigao je drugi pogodak koji je osigurao Zvezdin trijumf u Vranju.

Prvi gol je u 15. minutu dao Nikola Stojiljković, na pas Hajdina. Međutim, Stojiljković je nešto kasnije obnovio povredu, pa je zamenjen na poluvremenu.

- Diktirali smo tempo i zasluženo pobedili. Zadovoljan sam, igrači koji su dobili šansu pokazali su dosta dobrih stvari. Ambijent je bio prelep, pohvalio bih Vranje kao grad i ove divne navijače. Za gostoprimstvo čista desetka - istakao je trener Zvezde Vladan Milojević posle utakmice.

DINAMO - C. ZVEZDA 0:2 (0:1)

STRELCI: Stojiljković u 15. i Joveljić u 61. minutu. Stadion: "Jumko". Gledalaca: 6.000. Sudija: Novak Simović (Lovćenac). Crveni karton: Nikola Stevanović (Dinamo) u 86. minutu.

DINAMO: Đurić 6,5 - Suraka 6, Stanojević 6, Propadalo 6, Jovanović 6 - Ratković - (od 35. Radivojević 6), N. Stevanović 6, Jokić 6 (od 57. Veškovac -), Stanković 6 (od 46. Karapandžić 6), Gašić 6, M. Stevanović 6 - Antić 6.

C. ZVEZDA: Popović -, - Gobeljić 7, Sumaila 7, Babić 7, Hajdin 7 - Srnić 7, Jovičić 7, Čaušić 7, Ebisilio 7 (od 75. Meleg -) - Joveljić 7,5, Stojiljković 7 (od 46. Simić 7) .

IGRAČ UTAKMICE: Dejan Joveljić (C. zvezda)

ODA RECKU

TRENER i predsednik Dinama Dragan Antić, poznatiji kao Recko, zbog kazne je meč odgledao sa tribina, a domaći navijači su mu priredili prijatno iznenađenje.

- Dragane, naše zlato, da tebe nema, Dinamo bi još bio u blato. Od tima koji ka stečaju tone, stvorio si šampione - pisalo je na transparentu koji je potpisan sa "seoski pesnik".